Що робити, якщо у вас кредит у ліквідованому банку. Як його гасити?

Що робити, якщо у вас кредит у ліквідованому банку. Як його гасити?

Читать на русском

Як українцям гасити кредити в банках, які ліквідують

Читать на русском
Ліквідація банків, кредити
Українцям пояснили, як гасити борги, якщо банк закривають

Як українцям гасити кредити в банках, які ліквідують

В Україні вирішили продовжити кредитні канікули для позичальників банків, які ліквідуються, ще на рік. Таке рішення ухвалили представники Фонду  гарантування вкладів фізичних осіб. Таким чином, до кінця серпня наступного року такі позичальники будуть мати пільгові умови реструктуризації кредитної заборгованості.

Про це йдеться в рішенні №1040 виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Передбачається, що для позичальників банків, які ліквідуються, до 31 серпня 2024 року будуть збережені пільгові умови для реструктуризації боргу. Процентна ставка за такими кредитними договорами складатиме 0,001% річних. При цьому розмір комісії зберігається на рівні 1 копійки. Ці умови діють  з місяця, наступного за місяцем, в якому позичальники до цих умов приєдналися.

Слід підкреслити, що гасити борг потрібно щомісяця та згідно з графіком, який визначений умовами кредитного договору. При цьому це повинно бути не менш ніж 10 тисяч гривень для кредитів, забезпечених іпотекою, та 5 тисяч для кредитів, отриманих з використанням картки й борг за якими на дату приєднання особи до умов погашення становив понад 100 тисяч гривень.

Для інших позичальників мінімальна сума щомісячного погашення боргу становить тисячу гривень. У випадку, якщо позичальник є військовослужбовцем, який проходив службу після 24 лютого 2022 року, - йому не будуть нараховувати відсотки та комісії (незалежно від того, чи виконуються умови, передбачені кредитним договором). 

Для того, щоб приєднатися до пільгових умов погашення додаткових угод до кредитного договору та договорів забезпечення оформлювати не треба. Достатньо лише платити за кредитом щонайменше мінімальний встановлений розмір щомісячного платежу (в залежності від типу кредитування).

У випадку якщо позичальник тричі порушить графік виплати, пільги для нього скасують. В такому випадку не можна буде повернутися до кредитних канікул до кінця серпня 2024 року. Якщо ж позичальник до 1 вересня 2024 року поверне  всю прострочену заборгованість, то пільгову реструктуризацію до повного погашення кредиту йому можуть повернути. 

Кредити в Україні

Раніше повідомлялося, що під час повномасштабної війни українські банки видають кредити в рамках програм "Доступні кредити 5-7-9%" та "єОселя". Лише за один тиждень було видано понад 487 таких позик. За словами завідувача кафедри КНЕУ імені Гетьмана  Богдана Данилишина, частка непрацюючих кредитів банків у корпоративному сегменті станом на 1 серпня зросла до 45,4% порівняно з початком липня - 44,7%. При цьому обсяг ліквідності банківського сектору (у формі залишків на коррахунках та у депозитних сертифікатах НБУ) залишався на рівні понад 700 мільярдів гривень, у тому числі понад 500 мільярдів гривень (депозитні сертифікати НБУ).

Також зазначалося, що українські військові, які мають прострочену заборгованість в банку, можуть подати запит, щоб фінустанова не телефонувала та не відправляла повідомлення. Такий запит може подавати й сам військовий, і його довірена особа. Як це зробити:

  • надати документ у відділенні свого банку;
  • зателефонувати за номером свого банку;
  • надіслати документ на електронну пошту свого банку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.