Головна
Україна
Події
16:37, 29 Липня
Информатор UA

Интро

За кордоном знаходиться майже 6 мільйонів громадян України, 3,7 млн отримали статус тимчасового захисту в країнах перебування.Українці, які втікають від війни, ризикують стати жертвами торгівлі людьми, адже 90% втікачів становлять жінки та діти. Про це повідомляє Інформатор. Що робити, якщо близька людина зникла за кордоном, а ви знаходитесь в Україні Зверніться до Національної поліції України за номером 102 чи на гарчу цілодобову лінію 0800 50 02 02, або подайте письмову заяву до найближчого відділу поліції. Зразок заяви нижче (QR Важливо правильно подати відомості про зниклу людину, щоб її швидше знайшли. Для цього вам потрібно вказати паспортні дані зниклої людини, опис зовнішності з особливими прикметами, які має зникла людина (шрами, татуювання, родимки та інші особливості зовнішності, інформацію про обставини зникнення людини (коли востаннє бачилися чи спілкувалися телефоном або онлайн, останнє відоме вам місце її знаходження), додаткові відомості, що можуть допомогти у пошуках номер мобільного, адреси сторінок у соціальних мережах, номерні знаки автомобіля, адреса проживання. *до письмової заяви бажано додати фотокартку зниклої людини Важливо! Не чекайте, що ваші близькі вийдуть на зв'язок повідомляйте про зникнення одразу, адже час має значення! Що робити, якщо близька людина зникла за кордоном і ви теж за межами України Також можна зателефонувати до служби екстреної допомоги в ЄС за номером 112 або зверніться до найближчого відділу місцевої поліції. У разі, якщо ви володієте мовою країни, у які знаходитесь, зверніться по допомогу до дипломатичних або консульських установ (Генеральне консульство або консульство) України за кордоном. З актуальними контактними даними дипломатичних та консульських установ можна ознайомитись нижче (QR Що робити не варто здійснювати пошуки самостійно, звертатися в Україні до приватних осіб, що займаються розшуком зниклих осіб у країнах ЄС, оскільки вони можуть виявитися шахраями. Зверніть увагу! Розшук зниклих людей за кордоном ведуть виключно правоохоронні органи країни зникнення або Національна поліція України у співпраці з Інтерполом. Нагадаємо,повернула 44 дитини, яких окупанти незаконно вивезли. Крім того, в Українізнайшли понад 1 600 неідентифікованих тіл, найбільше у Київській області. Такожписав, як в Українішукають безвісти зниклих та загиблихза ДНК. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна

Що робити, якщо близька людина зникла за кордоном: алгоритм дій

Читать на русском
Що робити, якщо близька людина зникла за кордоном: алгоритм дій

Заспокойтесь, адже паніка жодним чином не допоможе у пошуках, лише дезорієнтує

За кордоном знаходиться майже 6 мільйонів громадян України, 3,7 млн отримали статус тимчасового захисту в країнах перебування. Українці, які втікають від війни, ризикують стати жертвами торгівлі людьми, адже 90% втікачів становлять жінки та діти.

Про це повідомляє Інформатор

Що робити, якщо близька людина зникла за кордоном, а ви знаходитесь в Україні

Зверніться до Національної поліції України за номером 102 чи на гарчу цілодобову лінію 0800 50 02 02, або подайте письмову заяву до найближчого відділу поліції. Зразок заяви нижче (QR code). 

Важливо правильно подати відомості про зниклу людину, щоб її швидше знайшли. Для цього вам потрібно вказати 

  • паспортні дані зниклої людини,
  • опис зовнішності з особливими прикметами, які має зникла людина (шрами, татуювання, родимки та інші особливості зовнішності, 
  • інформацію про обставини зникнення людини (коли востаннє бачилися чи спілкувалися телефоном або онлайн, останнє відоме вам місце її знаходження),
  • додаткові відомості, що можуть допомогти у пошуках — номер мобільного, адреси сторінок у соціальних мережах, номерні знаки автомобіля, адреса проживання.

*до письмової заяви бажано додати фотокартку зниклої людини 

Важливо! Не чекайте, що ваші близькі вийдуть на зв'язок — повідомляйте про зникнення одразу, адже час має значення! 

Що робити, якщо близька людина зникла за кордоном і ви теж за межами України

Також можна зателефонувати до служби екстреної допомоги в ЄС за номером 112 або зверніться до найближчого відділу місцевої поліції. У разі, якщо ви володієте мовою країни, у які знаходитесь, зверніться по допомогу до дипломатичних або консульських установ (Генеральне консульство або консульство) України за кордоном. З актуальними контактними даними дипломатичних та консульських установ можна ознайомитись нижче (QR code). 

Що робити не варто 

  • здійснювати пошуки самостійно,
  • звертатися в Україні до приватних осіб, що займаються розшуком зниклих осіб у країнах ЄС, оскільки вони можуть виявитися шахраями. 

Зверніть увагу! Розшук зниклих людей за кордоном ведуть виключно правоохоронні органи країни зникнення або Національна поліція України у співпраці з Інтерполом. 

Нагадаємо, Україна повернула 44 дитини, яких окупанти незаконно вивезли. Крім того, в Україні знайшли понад 1 600 неідентифікованих тіл, найбільше — у Київській області.

Також Інформатор писав, як в Україні шукають безвісти зниклих та загиблих за ДНК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.