“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Заспокойтесь, адже паніка жодним чином не допоможе у пошуках, лише дезорієнтує
За кордоном знаходиться майже 6 мільйонів громадян України, 3,7 млн отримали статус тимчасового захисту в країнах перебування. Українці, які втікають від війни, ризикують стати жертвами торгівлі людьми, адже 90% втікачів становлять жінки та діти.
Про це повідомляє Інформатор.
Що робити, якщо близька людина зникла за кордоном, а ви знаходитесь в Україні
Зверніться до Національної поліції України за номером 102 чи на гарчу цілодобову лінію 0800 50 02 02, або подайте письмову заяву до найближчого відділу поліції. Зразок заяви нижче (QR code).
Важливо правильно подати відомості про зниклу людину, щоб її швидше знайшли. Для цього вам потрібно вказати
*до письмової заяви бажано додати фотокартку зниклої людини
Важливо! Не чекайте, що ваші близькі вийдуть на зв'язок — повідомляйте про зникнення одразу, адже час має значення!
Що робити, якщо близька людина зникла за кордоном і ви теж за межами України
Також можна зателефонувати до служби екстреної допомоги в ЄС за номером 112 або зверніться до найближчого відділу місцевої поліції. У разі, якщо ви володієте мовою країни, у які знаходитесь, зверніться по допомогу до дипломатичних або консульських установ (Генеральне консульство або консульство) України за кордоном. З актуальними контактними даними дипломатичних та консульських установ можна ознайомитись нижче (QR code).
Що робити не варто
Зверніть увагу! Розшук зниклих людей за кордоном ведуть виключно правоохоронні органи країни зникнення або Національна поліція України у співпраці з Інтерполом.
Нагадаємо, Україна повернула 44 дитини, яких окупанти незаконно вивезли. Крім того, в Україні знайшли понад 1 600 неідентифікованих тіл, найбільше — у Київській області.
Також Інформатор писав, як в Україні шукають безвісти зниклих та загиблих за ДНК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.