“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Для вступу до профтеху не потрібно складати НМТ чи ЗНО
У Міністерстві освіти і науки зробили добірку інформації про документи та дедлайни для вступу до закладів професійно-технічної освіти. Все для того, аби зменшити хвилювання вступників. Терміни подачі документів кожен заклад освіти визначає самостійно. Зазвичай це відбувається в період з 1 липня до 31 серпня.
Про це йдеться у повідомленні відомства у Facebook. Для вступу знадобляться такі документи:
Всі документи можна подати в паперовому чи електронному вигляді. У МОН зазначають, що заяву на вступ можна подати до будь-якого профтеху, незалежно від місця проживання.
Після подачі документів до закладу освіти відбувається конкурсний відбір. Під час вступу до профтеху не потрібно складати НМТ чи ЗНО.
Вступник може поступити на безоплатну форму навчання або за контрактом. Тривалість навчання вступника, який завершив 9 класів – 3 роки, а після 11 класу – 1 рік. У МОН зазначають, що також є короткострокові програми для дорослих, які хочуть підвищити кваліфікацію або здобути нову професію.
Професійно-технічна освіта – це сотні цікавих напрямів, які дозволяють реалізувати талант, перетворити його в реальну професію. Серед переваг такої освіти:
Для того, щоб визначитися з майбутньою професією, можна ознайомитися з профорієнтаційними буклетами, пройти спеціальні тести на сайті Державного центру зайнятості. Крім того, дізнатись більше про професії, яких навчають у профтехах, можна на Facebook-сторінці МОН за хештегом #ПояснюємоПрофесії. Знайти заклад, в якому навчають обраній професії, можна в єдиній державній електронній базі з питань освіти. Для цього потрібно відсортувати профтехи за областю та професією. Дізнатись, які заклади існують у тому чи іншому регіоні, можна звернувшись до місцевого департаменту (управління) освіти і науки або до регіонального навчально-методичного центру професійно-технічної освіти.
При виборі закладу варто звертати увагу на стан інфраструктури у ньому, наявність дуальної форми навчання та співробітництво з роботодавцями. Вступна кампанія до закладів професійної освіти розпочинається в червні. Заклади самостійно визначають терміни прийому документів від вступників. Для того, щоб знайти інформацію про це, варто зателефонувати до обраного закладу або шукати всю необхідну інформацію на його сайті.
Раніше ми писали, як зареєструватися у вступних магістерських випробуваннях. Також читайте, як безкоштовно підготуватися до НМТ-2023.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.