Україна не отримала переважну кількість засобів для подолання цієї проблеми
Головною перешкодою для українських захисників під час контрнаступу стали російські мінні поля. Ворог щільно замінував усі напрямки, за якими здійснюється просування наших воїнів. Наразі Україна отримала менше 15% засобів для розмінування.
Про це заявили у The Washington Post. Зокрема, саме міни найбільше змушують наших воїнів зупинятися чи сповільнюватися. Росіяни не жаліли мін для того, аби перешкодити наших воїнів. Усі напрямки щільно заміновані, що змушує Сили оборони витрачати купу часу на просування.
Крім цього, використовувати для активного просування танки та бойові машини піхоти в таких умовах просто неможливо. Доводиться часто просуватися пішки, паралельно розмінувуючи місцевість. Мінуються ділянки по 5-16 кілометрів перед основними опорними пунктами ворога. Розставляли все – від протитанкових мін до розтяжок.
Високопоставлений чиновник анонімно розповів, що Україна поки що отримала навіть менше, ніж 15% від усіх саперних та інженерних засобів, які до цього просила в партнерів. Крім цього, просування мінними полями виявило вразливості наданих партнерами бронетранспортерів та танків. Зокрема, це стосується американських броньовані “Бредлі” та танків “Леопард”.
“Ці машини отримали позитивні відгуки від солдатів — навіть після підриву на мінах більшість людей, які перебували в них, виживають, отримавши лише незначні поранення — але вони не змогли самостійно прорвати російську оборону”, – пише видання.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що Україна потребує засобів для дистанційного розмінування. Наразі наші військові використовуються американські системи M58 Mine Clearing Line Charge (MICLIC), але вороги також обирають їх у якості цілі. Через це їх потрібно доволі багато.
Українські військові розповідають, що через необхідність пересуватися пішки, вони стали для ворога легкою мішенню. Водночас, іноді вдається використати важкі протимінні танки, до прикладу, надані Німеччиною Wisent. Також і подібні радянські зразки із такою задачею справляються. Проте, така техніка дуже масивна та гучна, а тому її легко помітити та здійснити удар.
На фронті нашим саперам часто доводиться проводити розмінування вручну. Ворог дронами вишукує системи для розмінування, аби нанести удар, а їхня кількість зараз обмежена. Саперам доводиться буквально повзати, шукаючи міни, оскільки ходити в повний зріст означає стати помітною мішенню.
“Це нас дуже сповільнює, тому що робота сапера вимагає часу і спокою. У таких умовах виконувати нашу роботу неможливо”, – сказав командир інженерно-саперного батальйону 128-ї бригади Микола Мороз.
При цьому, росіяни намагаються за допомогою дронів знову мінувати ділянки, які вже розмінували захисники України. Через це часто доводиться розміновувати одні й ті ж місця декілька разів, а просування значно сповільнюється.
Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що Сили оборони продовжують наступ на двох основних напрямках – Мелітопольський та Бердянський. Наразі вони закріплюються на нових рубежах. Також проводиться артилерійська зачистка ворожих позицій. Подробиці щодо ситуації на конкретних місцях поки є стратегічною інформацію і не можуть бути розкриті.
Водночас, Інститут вивчення війни повідомляє, що ЗСУ вдосконалюють тактику контрнаступу. Усе для того, аби звести до мінімуму втрати особового складу та техніки. Наші воїни вирішили зосередити сили на виснаженні ворога на місцях, і тільки після цього проводити наступ на позиції. Здебільшого це реалізується за допомогою точних ударів артилерії та ракет.
Нагадаємо: Зеленський заявив, що Україна не може залишити жодного міста й села в російській окупації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.