У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
STASYA - Можливо то був сон
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Підземна тюрма ТЦК на Закарпатті
Історія Олександра Литвина
Заброньованого чоловіка з Дніпра затримали біля Говерли, звинуватили у спробі незаконного перетину кордону та тримали у ТЦК міста Хуст
ТОП-10 найпотужніших економік світу
За даними Світового банку
1
США
$27 360,935 млрд.
2
Китай
$17 794,782 млрд.
3
Німеччина
$4 456,081 млрд.
4
Японія
$4 212,945 млрд.
5
Індія
$3 549,919 млрд.
6
Велико-британія
$3 340,032 млрд.
7
Франція
$3 030,904 млрд.
8
Італія
$2 254,851 млрд.
9
Бразилія
$2 173,666 млрд.
10
Канада
$2 140,086 млрд.
Підпал авто ЗСУ
Кому саме спецслужби РФ через ресурси з працевлаштування пропонують легкі гроші за злочин против оборони держави: розслідування Інформатора
Під виглядом людини, яка шукає швидкий заробіток, наш кореспондент Ігор Рець поспілкувався в соцмережах з російськими вербувальниками та зробив висновки, що можуть бути корисні для безпеки ваших дітей та друзів
Кулінарний рецепт від Інформатора
Любовна страва зі Шрі-Ланки - підходить на свята
Існує думка, що шрі-ланкійський пиріг кохання, який готують до Різдва походить від португальського торта під назвою bolo d'amor – дослівно "пиріг кохання" – терпкого десерту, виготовленого з манної крупи, кеш'ю та хересу, зі схожою текстурою.
Що можна і не можна публікувати в соцмережах під час та після тривоги: докладна інструкція
Держава-агресор продовжує свій кривавий терор на території України. Поки захисники дають відсіч ворогові на всіх напрямках, окупанти боягузливо обстрілюють міста снарядами. У таких ситуаціях важливо не лише потурбуватися про власну безпеку, а й не зашкодити тим, хто захищає нас від рашистських загарбників.
Інформатор публікує докладну інструкцію для громадян, блогерів та ЗМІ щодо того, яку інформацію можна і не можна публікувати.
Під час тривоги
Не можна
публікувати фото/відео місцевості, де щойно був обстріл або впав снаряд. Навіть не потрібно публікувати відео, як ракета летить, момент попадання снаряди в об'єкт, загальний план.
Вказувати точну адресу, координати або докладний опис цих місць. Це допомагає скоординувати дії окупантів.
Публікувати відео, де явно видно розпізнавальні знаки — адресні таблички, номери будинків, відомі супермаркети, станції метро тощо.
Публікувати кадри роботи наших систем ППО. Розпізнати це можна за характерним вибухом у повітрі, який схожий на феєрверк.
Виходити з укриття, щоб зробити будь-які фото чи відео.
"Ефективна протиповітряна оборона — коли ворог про неї не знає і не має уявлення, звідки «прилетить». Тому НЕ ПУБЛІКУЙТЕ відео. Всі відеовильоти та попадання ракет демаскують системи ППО. наших міст, отже, призводить до смерті близьких та друзів", - застерігають у повітряному командуванні "Схід".
Можна
стисло повідомити про те, що в населеному пункті стався авіаудар, якщо інформацію про це ви отримали з офіційного джерела. При цьому не вказувати адресу та не прикріплювати фото та відео. Закликати користувачів залишатися в укритті до закінчення тривоги.
"Можна попередити сусідів, але давайте без фотографій", - уточнив мер Дніпра Борис Філатов.
У патрульній поліції Дніпропетровської області звернулися до жителів Дніпра:
"Попереджаємо жителів міста про небезпеку, на яку вони себе наражають, знімаючи вибухи. Триває сигнал тривоги. Потрібно знаходитися в укритті, а не на балконі або біля вікон. Адже там найбільша небезпека. Не встигла тривога закінчитися, як у пабликах вже з'явилися переслані відеокадри вибухів і місцевість, де це сталося.Треба розуміти, що до місця вибуху не можна наближатися, залишатися поруч, знімати чи фотографувати.Це допомагає ворогові вести коригування вогню.Хочу звернутися до деяких пабликів та їх адмінів , які не дружать з головою, тому що, незважаючи на купу попереджень та прохань, продовжують це робити публікувати такі фото та відео — забудьте про кількість переглядів, життя людей та нашого міста важливіше!"
Після тривоги
Можна (за кілька годин після авіаудару)
Зафіксувати пошкодження будівель або об'єктів інфраструктури крупним планом так, щоб у кадр не потрапляло навколишнє оточення. Уникати відомих об'єктів у кадрі. Такими кадрами можна ділитися у соціальних мережах, надсилати їх на сторінки світових ЗМІ, лідерів тощо.
Якщо ви викладаєте фото пошкодження, не вказуйте точну назву об'єкта. Наприклад, пишіть "дитячий садок" замість "дитячий садок №222".
Відео влучання ракет або того, як летять снаряди, краще не викладати зовсім! Але особливо небезпечно це робити одразу після атаки - так ви фактично коректуєте ворога в режимі онлайн, - попереджають у ВК "Схід". Тому якщо викласти відео необхідно, зачекайте кілька годин і лише потім публікуйте.
Важливо також розуміти, що помилятися та викладати заборонені кадри можуть навіть депутати, чиновники чи представники спецслужб, але це не означає, що можна і треба це робити всім. Чим менше ворог знає, тим він слабший!
У будь-який час
Не можна
Публікувати будь-яку інформацію, фото, відео про переміщення або дислокацію українських захисників;
Фотографувати військові частини, пункти територіальної оборони, блокпости, укріплення тощо.
Публікувати неперевірену панічну інформацію щодо кількості загиблих, постраждалих, зниклих українців.
Розповсюджувати фейкові повідомлення про відключення зв'язку, необхідність змінювати якісь налаштування в телефонах тощо.
Публікувати неперевірені пости про допомогу/збирання коштів. Навіть якщо це не шахраї, інформація може бути не актуальною — ви згаєте свій час і того, хто хоче допомогти, і того, кому потрібна була допомога.
Можна (і навіть потрібно)
Фіксувати будь-які переміщення ворожих військ, викладати фото у соцмережі з геометками та вказівкою точного часу. Але насамперед - повідомити в бот @stop_russian_war_bot в Телеграм.
Поширювати інформацію про загиблих, поранених, полонених окупантів — це шанс достукатися до рашистів.