“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
В Україні обмежено виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років
В Україні під час дії воєнного стану обмежено виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. Але на 17-річних юнаків ці обмеження не поширюються. Таку заяву зробили у Державній прикордонній службі України.
На офіційній сторінці ДПСУ зазначається, що після введення в Україні воєнного стану обмежено виїзд громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років (окрім визначених винятків). На 17-річних юнаків ці обмеження не розповсюджуються.
"Державна прикордонна служба України забезпечує оформлення громадян на державному кордоні, відповідно до норм законодавства та правил перетинання державного кордону громадянами України, що затверджені Постановою Кабінету міністрів України від 27.01.1995 № 57. Відмітимо, що відповідно до ст. 313 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України", - йдеться у повідомленні.
В адвокатській агенції "Вертикаль" заявляли, що 17-річні хлопці мають право на безперешкодний виїзд за кордон. Адже призовний вік в Україні настає з 18 років. Однак нерідко трапляється, що юнаків зупиняють на кордоні та не дають їм виїхати. Юристи нагадали, що нещодавно в Україні знизили вік, в якому мають ставати на військовий облік. Тепер це мають робити після 16 років, у неповні 17.
"В Україні зменшили обов'язковий вік, коли треба ставати на військовий облік. Тепер хлопці мають ставати на нього починаючи з 16 років. У той рік, коли йому виповнюється 17. І відповідно, не тільки стати на облік, а й отримати приписне", - пояснювали юристи.
Прикордонники, користуючись цією нормою законодавства, можуть не випустити 17-річного хлопця, який не стоїть на обліку. Тобто, якщо хлопцеві 17 років і він стоїть на обліку, він має право виїхати. 30 травня у Держприкордонслужбі наголосили, що не обмежують виїзд за кордон юнаків до 18 років.
Раніше ми писали, що в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, ми розповідали, як чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.