В Україні зафіксували майже 200 порушень відключень світла: подробиці

Читать на русском

Задля цього та інших питань зібрали засідання Антикризового енергетичного штабу

Читать на русском
В Україні зафіксували майже 200 порушень відключень світла: подробиці
В Україні зафіксували майже 200 порушень відключень світла

Задля цього та інших питань зібрали засідання Антикризового енергетичного штабу

20-го грудня пройшло офіційне засідання Антикризового енергетичного штабу під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Серед іншого, на ньому розглядалося питання порушень справедливого відключення світла – від недотримання графіків до неправомірних відключень. Наразі в Україні зареєстрували вже 193 таких порушення. 

Про це повідомляє Урядовий портал. На засіданні обговорили питання проходження осінньо-зимового періоду в умовах постійних російських атак. Також обговорили стан енергетичного обладнання та питання розподілення електроенергії. 

«Уряд у тісній координації з Міністерством закордонних справ активно співпрацює з понад 30 країнами світу щодо постачання в Україну обладнання, яке необхідне для ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури. Докладаємо всіх зусиль, щоб не лише закривати поточні потреби, але й створити достатній резерв, який допоможе нашим енергетикам ще більш оперативно відновлювати об’єкти після обстрілів», – зазначив Денис Шмигаль. 

Фото із засідання
Фото із засідання


Він надав завдання відповідним міністерствам щодо посилення захисту критичної інфраструктури. Окремим питанням також стало справедливе розподілення наявної потужності мережі між споживачами під час примусових обмежень. Задля цього було проведені позапланові перевірки операторів систем розподілу в усіх областях країни. 

Наразі в Україні зафіксували на першому етапі перевірки вже 193 порушення. Найпоширеніші з них такі: 

  • порушення тривалості перерв між графіками відключення споживачів від електроенергії;
  • застосування стабілізаційних графіків, непередбачених чинним законодавством;
  • відсутність у графіках планових відключень об’єктів, що не входять до переліку критичної інфраструктури;
  • недотримання тривалості відключення;
  • відсутність погодженого з органами місцевого самоврядування списку підприємств, які входять до переліку критичної інфраструктури.

Лідерами з порушень стали такі оператори, як ПрАТ «Волиньобленерго», ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні електромережі», АТ «Полтаваобленерго», ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі», ВАТ «Тернопільобленерго» та ВАТ «Чернігівобленерго». Найменше порушень зафіксовано у АТ «Прикарпаттяобленерго», АТ «Харківобленерго» та ПрАТ «Кіровоградобленерго».

Державна інспекція з енергетичного нагляду вже склала відповідні акти щодо зазначених порушень. Їх мають усунути до 31 грудня. Якщо цього не зроблять – буде здійснено покарання в рамках законодавства. Перевіряти операторів тепер будуть на постійній основі під час воєнного стану. 

«Усі ми розуміємо, що нерівномірність у відключеннях світла є. Одні будинки можуть бути без світла по вісім, десять і більше годин, тоді як інші, інколи навіть навпроти, по вісім-десять годин зі світлом. Це питання справедливості для людей. Тому робота таких груп із перевірки має бути постійною», – додав Денис Шмигаль.

Тепер звіти щодо виявлених порушень будуть надаватися у відкритому доступі щоп’ятниці. Також у ньому мають бути присутні кроки щодо вирішення цих проблем. 

Відключення світла та порушення

Через масовані ракетні удари з боку рф в Україні спостерігаються серйозні проблеми з електросистемою. Чимало об’єктів нашої енергетичної системи було пошкоджені або зруйновані, і обладнання потребує постійної заміни. Через це в окремих регіонах за необхідності вводять екстрені, аварійні чи стабілізаційні відключення світла. Вони допомогають стабілізувати мережу та попередити більш серйозні проблеми в ній. 

Водночас, деякі оператори розподілу електроенергії виконували свої обов’язки з порушеннями. Раніше міністр енергетики Герман Галущенко офіційно заявив, що за недотримання графіків відключень відповідати будуть керівники обленерго. Здебільшого проблеми були пов’язані саме з питанням графіків. 

Нагадаємо, коли Київ перейде на планові графіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.