Що буде з Росією завтра?

Що прилетить агресорам та терористам за їхні криваві дії

Що буде з Росією завтра?

24 лютого, в день початку наступу російських військ на територію України, зокрема і з боку Білорусі, в ефірі російської радіостанції «Эхо Москвы» російський політолог Гліб Павловський пророкував найпохмуріші перспективи для Росії і порекомендував росіянам зробити запас питної води, щоб не битися за неї найближчим часом.

Прямо зараз такі проблеми  в Росії поки що не помічені. Однак те, що агресія не піде на користь Росії, можна не сумніватися. При цьому так само, як війська йшли на Київ клином з різних боків, проблеми на режим Путіна посипалися теж з різних джерел. Давайте спробуємо подивитись, з яких напрямів їм прилетить, і у що це виллється.

Економіка

У січні 2022 року президент США Джо Байден заявив, що у разі вторгнення Росії в Україну Вашингтон запровадить санкції, яких Володимир Путін «ще ніколи не бачив». За його словами, вторгнення до України стане для Росії катастрофою.

Західні країни з великим небажанням запроваджують економічні санкції. Це двогостра зброя, яка призводить до збитків зокрема і  для тих, хто їх запроваджує. Але Путін не лишив їм вибору.

Санкції, що були запроваджені після 24 лютого 2022 року, обрушили російський рубль і змусили росіян вишикуватися у найдовші черги до банкоматів та обмінників. 

 

Що буде з Росією завтра? 1

Заморожування активів Центробанку Росії створює проблеми у фінансуванні агресивної війни. 640 мільярдів доларів США стали недоступними РФ.

Йде підготовка до відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT. Якщо це стане реальністю, Росія не зможе здійснювати банківські платежі з банками, що використовують SWIFT, а це все операції з поточного та фінального рахунку – експорт, імпорт, інвестиції. Населення РФ не зможе розраховуватися своїми платіжними картками за кордоном. Поки що цей захід запроваджено стосовно окремих банків. Але процес пішов.

Тим часом Національний банк України вимагає від Visa та Masterсard зупинити обслуговування карток, емітованих банками Росії. І немає причин вважати, що цей крок є абсолютно нереальним.

Політика

Навколо Росії вибудовується нова, вже не залізна, а гранітна завіса. Країна втрачає одну міжнародну позицію за іншою. Рада Європи призупинила право представництва у ньому Росії. Таке рішення комітет міністрів Ради Європи ухвалив вперше в історії організації. У комітеті міністрів РЄ не засідатиме посол Росії, а в ПАРЄ — російська делегація

ООН не може забезпечити приліт до Женеви російської делегації на чолі з Сергієм Лавровим для участі у засіданні Комісії з роззброєння та Ради ООН з прав людини, заявила Марія Захарова в ефірі програми «Вечір із Володимиром Соловйовим» на телеканалі «Росія-1».

США та Євросоюз запровадили особисті санкції проти Володимира Путіна. Санкції проти глав держав — дуже рідкісне явище. Президент Росії опинився в одному списку з венесуельським президентом Ніколасом Мадуро та сирійським президентом Башаром Асадом. Офіційні особи Росії насміхаються з цього кроку даремно. Це політична чорна мітка. Сигнал усім світовим політикам, що ця людина максимально токсична. І тепер прилюдна розмова з нею — те, чого треба соромитися. Згадуючи, що одна з причин, чому Путін влаштував це пекло — бажання на рівних говорити зі світовими лідерами — ми можемо сказати, що він вже програв. Він став ізгоєм.

А це означає, що сусіди Росії, у яких вона відкушувала території, можуть розпочати деокупацію. Так, директор департаменту МЗС Японії Хідекі Уяма заявив, що Росія окупувала південні Курили. «Північні території окуповані, і ми вважаємо, що це суперечить міжнародному праву, як і напад російської армії, що здійснюється наразі на Україну», – сказав він. Чекаємо на продовження.

Суспільство

Санкції допомагають росіянам зрозуміти, що їхній президент — злочинець. Санкції позбавили їх можливості робити те, до чого вони звикли: літати світом, гуляти Європою, користуватися певними електронними сервісами. 

Не всім хочеться жити у величезній Північній Кореї. Сьогодні ми спостерігаємо, як формуються серйозні антипутінські настрої серед російської еліти. Спочатку за припинення війни виступили два російські олігархи – Михайло Фрідман та Олег Дерипаска. Це, звичайно, дія санкцій, але все ж таки. Потім глава російської делегації ООН з клімату Олег Анісімов вибачився перед ООН за агресію Росії проти України. Додавши, що це його особиста думка.

Очікуємо, що військова авантюра Путіна не сподобається матерям російських військових, яким прийдуть похоронні повістки. Росіянам, які годинами стоять у чергах до банкоматів. Росіянам, які фактично опинилися за залізною завісою, яку їм побудував Путін. І це невдоволення ми вже бачимо у різних проявах: від жорстоко придушених акцій протесту по всій Федерації до підписання антивоєнних петицій та відкритих листів з боку найрізноманітніших професійних об'єднань.

 

Що буде з Росією завтра? 2

Гордість

Все, чим росіяни так любили пишатися всією країною: спорт і культура стали для них недоступні. УЄФА, ФІФА відкидають російські команди з турнірів. Збірна Польщі з футболу не хоче грати з Росією у матчі плей-офф кваліфікації на ЧС-2022. І далі список моральних санкцій з боку різних гуманітарних організацій тільки наростатиме.

Невеликий штришок до картини олією. Вболівальники футбольного клубу «Фенербахче» вигадали турецький аналог фрази «Путін х@йло»: «Схожий на х@й? Похмуре обличчя? Сукін син Володимир Путін!

 

 

При цьому соцмережами розходяться історії, як у різних країнах люди самостійно влаштовують санкції проти громадян Росії. Вони бувають дуже різними: від заборони людям з російським паспортом входити до ресторанчика у німецькому містечку до відмови продовжувати контракт на навчання російській дитині у британській школі. Важко сказати, наскільки це все правда. Але антивоєнні акції по всьому світу на підтримку України — це всім відомий факт.

Мораль

Професор Університету Оттави, політолог Пол Робінсон зазначив, що протягом усього його життя буде неможлива нюансована розмова про Росію. Тобто сьогодні в очах світу Путін має такий вигляд. І мало хто зможе публічно виявляти до нього емпатію та розуміння. Що це означає для росіян? Про це добре сказав російський письменник Віктор Шендерович: «Важко бути німцем у 1943 році».

«Російський світ» став не лише знущальним світовим посміховиськом, а й світовою небезпекою. Росія представляє реальну загрозу всьому світові і сама для себе, тому вона має бути жорстко ізольована від світу і маргіналізована до моменту цивілізаційного самогубства чи фундаментального перетворення, якщо знайде такі можливості, — пише філософ Сергій Дацюк, — Сумно спостерігати за загибеллю суперечливою, проблемною, але у якісь історичні періоди великої цивілізації».

Чим все це скінчиться?

Кинувши виклик усьому цивілізованому світові, Росія стала на шлях саморуйнування. Безчинства російських окупантів в Україні в інтернеті можуть бачити люди у всьому світі. Політики демократичних країн, яким доведеться йти на вибори, не можуть підтримкою агресора губити свою репутацію та політичне майбутнє. А отже, задушливі санкції не лише триватимуть, а й наростатимуть.

Важко уявити, скільки шкоди Російська Федерація завдасть всьому світові. Сподіватимемося, що російським елітам вистачить здорового глузду не втягувати світ до ядерної війни.

Ольга Палій

 

Так чи інакше Росія буде змушена змінитися. Або пройшовши шлях, прокладений після Другої Світової Німеччиною та Японією. Або обгородившись стіною і втіливши наяву антиутопії з романів Сорокіна «День опричника», «Цукровий кремль», «Телурія».

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube