За оцінкою консалтингової компанії "Нафторинок", на початку листопада гуртові ціни на дизельне пальне почали зростати
Реакція ринку нафти на вибори в США 5 листопада відобразиться на українських АЗС лише наприкінці листопада. На українському ринку головним чинником протягом листопада залишиться зниження споживання пального. Це спонукатиме мережі АЗС діяти агресивніше в боротьбі за клієнта, а звичайним водіям дасть можливість вигідно заправитись за акційними цінами.
Про це йдеться у публікації Delo.ua. Відновлення нафтових котирувань також стримувалось даними щодо повільного зростання робочих місць в США через страйки робітників аерокосмічної галузі та ураганів. Дані про сповільнення економіки найбільшого споживача нафти у світі викликають в інвесторів побоювання стосовно попиту на сировину. Аналітики очікують, що наприкінці цього тижня Федеральна резервна система знизить відсоткові ставки на 25 базових пунктів, що має розігріти американську економіку. Разом з тим ринок очікує результатів виборів в США, що мають відбутися 5 листопада. Невизначеність результатів виборів привела до того, що багато інвесторів зайняли вичікувальну позицію та побоюються брати на себе великі зобов'язання через можливу волатильність.
За оцінкою консалтингової компанії "Нафторинок", на початку листопада гуртові ціни на дизельне пальне почали зростати. Середня ціна дизпалива в дрібному гурті станом на 1 листопада порівняно з 31 жовтня зросла на 19 коп./л до 43,09 грн/л. Порівняно з початком жовтня дизель в гурті зріз на 42 коп./л.
"Користуючись обмеженою пропозицією на півдні країни та зростанням цін в ЄС, постачальники наприкінці тижня відчутно підвищили ціни, утворюючи широкий ціновий діапазон між наявними пропозиціями. Це демонструє бажаний рівень і очікування подальшого зростання ціни на пальне дрібним гуртом", - вважає аналітик консалтингової компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко.
За словами засновника групи "Прайм" Дмитра Льоушкіна, акції на АЗС свідчать про намір великих мереж посилити свої позиції в ніші заправки звичайних водіїв, які зазвичай заправляються лише на вихідних. Ці водії зазвичай вважались клієнтами бюджетних мереж, тож на наступному тижні дискаунтери будуть готувати свої акції у відповідь.
"В листопаді багато залежатиме від виборів в США, якщо у випадку перемоги Трампа глобальні ціни на нафту знизяться це позначиться на українському ринку пального лише наприкінці місяця", - заявив Льоушкін.
За його словами поки передумов очікувати на суттєві коливання цін на бензин та дизель немає, ситуацію може змінити хіба підписання президентом закону про підвищення податків, що вимагатиме у мереж АЗС платити податок на прибуток авансом. В такому разі ціни на бензин та дизпаливо в бюджетних мережах можуть зрости на 50 коп./л. Він зазначає, що в сегменті продажів пального бізнесу, обсяги реалізації знизились на 20% порівняно з минулим роком. Низькі обсяги продажів очікуються протягом всього листопада, активізація можлива лише у січні, коли зростуть обсяги вантажних перевезень перед новорічними святами. Таким чином на цьому тижні та в листопаді поки немає передумов до суттєвого коливання цін. Проте конкуренція за водія між мережами АЗС залишатиметься доволі запеклою протягом всього місяця. Це дозволить водіям, що уважно слідкують за акціями заправитись з вигодою для себе.
За словами засновника системи торгівлі скрапленим газом Sintonec LPG Михайла Шубана, на наступному тижні очікується незначне здешевшання пропан-бутану в гурті. Це пов'язано великою кількістю пропозицій з країн-експортерів, тоді як ще тиждень тому пропозицій було мало. За його словами на цьому тижні та загалом в листопаді не варто очікувати суттєвих коливань ціни пропан-бутану на АЗС, оскільки в країнах-експортерах зараз високий сезон споживання, що тримає ціни високими, а низький обсяг реалізації газу на АЗС стримує ціни від суттєвого зростання. Таким чином, ціни в листопаді залишаться незмінними, проте через високу конкуренцію між мережами, водії можуть розраховувати на акції, які дозволять їм заправитись зі знижкою.
Неякісне паливо часто стає причиною суттєвого зменшення початкових технічних характеристик двигуна, зменшує його робочі можливості та збільшує витрату ДП, йдеться у публікації ResourceGroup. Враховуючи величезну кількість різноманітних властивостей дизеля, відзначають такі поширені критерії вибору:
При покупці дизпалива варто звертати особливу увагу на сезон. В цьому випадку все просто: при плюсовій температурі заливають літнє паливо, а при мінусовій – зимове. Таким чином, вдасться знизити суттєве навантаження на двигун. Літні марки можна використовувати до -5 градусів, але за нижчих температур рідина починає кристалізуватися, що призводить до поступової зупинки мотора.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.