Ще одна категорія чоловіків отримає відстрочку від мобілізації: про кого йдеться

Працівники однієї з критичних служб будуть повністю звільнені від призову

Відстрочка для ДСНС
Втім, закон ще не підписаний президентом

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який передбачає розширення категорій громадян, які мають право на відстрочку від мобілізації. Відтепер до ЗСУ не мають брати співробітників Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС). За це проголосували 269 народних обранців. 

Йдеться про документ під номером 9274. Він вже прийнятий в цілому, однак слід зазначити, що президент поки що не підписав його. 

В поясненні до закону сказано, що відповідно до змін, працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій звільнять від мобілізації. Наразі вони, нагадаємо, підлягають призову під час загальної мобілізації. Все через законодавчу неврегульованість цього питання. 

Крім того, законопроєктом визначаються завдання єдиної державної системи цивільного захисту в особливий та відбудовний періоди. Законопроєкт набере чинності після того, як його підпише президент Зеленський. Але він поки що не зробив цього.

Інтрига даної ситуації - коли голова держави підпише закон. А це може зайняти певний час, і навіть досить довгий.

Достатньо буде згадати, що ще влітку 2022 року Верховна Рада надала відстрочку від мобілізації науковим та педагогічним працівникам. При цьому Зеленський це досі не підписав - а отже, формально всі вищезгадані категорії громадян досі підлягають призову, хоча парламент й дозволив їм отримати відтермінування. 

Мобілізація в Україні 

В Україні продовжуються загальна мобілізація через вторгнення росії. Цей процес не припиняється з 24 лютого 2022 року. 

Наразі у війську служить близько одного мільйона українців. Людей, як запевняють генерали, поки що більш-менш вистачає. Однак мобілізація все частіше проходить насильницькими методами. Про новий такий випадок у Львові писав "Інформатор": хлопця скрутили представники ТЦК, запхали в автобус та увезли на медкомісію.

На жаль, такі інциденти не є поодинокими. Майже всі українські ЗМІ регулярно повідомляють про подібні випадки. Навіть військові ЗСУ кажуть, що методи на кшталт таких не є ефективними - навпаки, слід проводити масовану пропагандистську (в нейтральному сенсі цього слова) кампанію з підвищення популярності служби у війську серед населення. Однак на практиці, як ми бачимо, поки що все залишається так, як є.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube