Серед звільнених - оборонці Маріуполя, Донеччини, Херсонщини, Запоріжжя та Луганщини. Уперше за довгі місяці багато хто з них зустріне свято на свободі. Загалом з початку повномасштабної війни з російського полону вже повернуто 4552 українців
Президент Володимир Зеленський повідомив про новий масштабний обмін полоненими, який відбувся 19 квітня. Ще 277 українських захисників повернулися додому. Це представники ЗСУ, Нацгвардії, Держспецтранспорту та прикордонної служби.
За словами Зеленського, вони воювали на передовій у найгарячіших точках: Маріуполі, на Донеччині, в Запорізькій та Херсонській областях, а також на Луганському напрямку.
"Одна з найкращих новин для нашої країни - наші воїни повернулись додому. Ще 277 захисників тепер на рідній землі. Дякую всім, хто працював над цим поверненням, і особлива подяка - Обʼєднаним Арабським Еміратам за допомогу в переговорах", - зазначив президент.
Усього з початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації Україна звільнила вже 4552 полонених - як військових, так і цивільних. Із цих 277 - 246 осіб повернуто в рамках чергового, вже 63-го обміну, ще 31 українця вдалося визволити поза обмінним механізмом.
Омбудсман Дмитро Лубінець назвав звільнення "справжнім великоднім дивом". Він зазначив, що багато хто з цих людей перебував у російському полоні ще з 2022 року.
"Вперше за дуже довгий час наші герої зустрінуть Великдень не за ґратами, а вдома, з родинами. Серед них - велика кількість зовсім молодих хлопців", - додав він.
Звільнені воїни отримають медичну допомогу, психологічну підтримку, допомогу з відновленням документів. Працівники офісу омбудсмана, як завжди, були присутні під час передачі, щоб задокументувати стан кожного звільненого.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак лаконічно підсумував день: #нашівдома, виділив він хештегом новину про вдалий обмін на Великдень.
У березні цього року за дорученням президента України Координаційний штаб провів успішну операцію з повернення 197 українських військових із російського полону. З них 175 осіб були звільнені в рамках обміну. Ще 22 – під час спеціальних заходів поза обмінами.
Україна та Росія нещодавно провели кілька обмінів. 5 лютого додому повернулися 150 українських військових, більшість із яких потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області. Дехто пробув у російському полоні понад два роки.
Перший у 2025 році обмін відбувся 15 січня – тоді Україна повернула 25 захисників, серед яких були оборонці Маріуполя, "Азовсталі" та бійці з Харківщини, Донеччини, Запоріжжя й Херсонщини. Багато з них мали важкі поранення та хвороби.
Наприкінці минулого року, 30 грудня, у межах 11-го обміну за 2024 рік Україна повернула 189 захисників у відповідь на передачу Росії 150 її військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.