Шахраї оформили на жінку кредит, але залишили свій паспорт: що вирішив суд

У березні 2021 року суддя Херсонського міського суду з’ясовувала, чи дійсно жінка оформила позику, чи це за неї зробили злодії

шахрайство
Постраждала звернулася до поліції

14 жовтня 2019 року жінка виявила, що її номер мобільного телефону від «Водафон» відключений. Вона вважала, що зв`язку немає через технічні причини у мобільного оператора. Проте, пізніше дізналася, що будь-яких заборон по її мобільному номера немає.

У сервісному центрі «Водафон» жінка дізналася, що їй потрібно придбати відновлюючу картку та зробити декілька операцій, щоб зв’язок знов з’явився. Деякий час було тихо, проте згодом їй подзвонили з компанії «Гоуфінгоу», щоб нагадати про борг.

Виявилося, що поки номер був недоступним, шахраї оформили на жінку кредит у фінансовій компанії. Через те, що вона ніякі договори не укладала, то постраждала звернулася до поліції та написала заяву про злочин.

Також жінка зверталася до мікрофінансової компанії з поясненнями, що це не вона оформлювала договір. Проте у відповідь отримала листа, в якому її просили повернути гроші.

Щоб захистити свої права, жінка звернулася до суду.

Що було у суді

Жертва шахраїв просила визнати договір недійсним та виплатити їй понад 210 тисяч моральної компенсації. Потім вона зменшила вимоги до 100 тисяч гривень. Також постраждала хотіла, щоб компанія сплатила судовий збір та оплатила працю її адвоката.

Представники компанії на це ніяк не відреагували та до суду не прийшли.

Втім, в компанії «Водафон» відповіли, що за дзвінком 12 жовтня 2019 року о 20:51 хтось перевипустив сім-картку віддалено. Наступна заміна картки відбулася 16 жовтня того ж року о 12:34.

Проте цікаво інше: до першої заміни дзвінки відбувалися з Херсону, а після неї дзвонити почали з Кривого Рогу на Дніпропетровщині. З цього міста дзвонили до вечора 13 жовтня.

Суддя побачила, що в копії договору про позику не було посвідченої керівником фінустанови роздруківки інформації, що визначає послідовні дії компанії та клієнтів. Крім того, копія паспорта в угоді належала зовсім іншій особі. Також не було доказів, що постраждала отримувала кошти по кредиту, тому було очевидно, що жінка не укладала договору.

Чи отримала постраждала компенсацію

Щодо компенсації, то жінка послалася на висновки «Херсонського міського психіатричного центру» та свідоцтво про інвалідність III групи. Проте це не пояснювало, яку саме шкоду історія з кредитом нанесла жінці та в чому це виразилося. Без цих пояснень отримати компенсацію неможливо.

Для того, аби отримати гроші на адвоката потрібно надати договір та розрахунок вартості робіт, платіжні документи. Проте жінка надала тільки угоду, а цього було замало, що прийняти рішення на її користь.

Тому у березні 2021 року суддя Херсонського міського суду Яна Войцеховська вирішила визнати договір про кредит недійсним, проте відмовити у компенсації та оплати праці адвоката.

Інформатор писав, що в Україні зміниться система видачі кредитів населенню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube