У 2021 та 2022 році київські судді розглядали справу, як шахраї зламали доступ до електронного кабінету «Мій Київстар» та змогли отримати гроші по кредитах
З вересня 2019 року мешканець Києва почав отримувати повідомлення від «Київстару», що хтось намагається змінити пароль до його електронного кабінету «Мій Київстар». Чоловік не звернув на це уваги, але наприкінці листопада того ж року зрозумів, що його Sim-карта заблокована.
Чоловік звернувся до магазину «Київстар», щоб зрозуміти, що сталося та що робити. Виявилося, що невідомі виготовили дублікат Sim-карти до його номера. Чоловік намагався його заблокувати, проте не зміг цього зробити – номер не був контрактний та він втратив над ним контроль.
Щоб цього більше не сталося, через два дні чоловік став контрактним абонентом та отримав нову Sim-карту з новим номером телефону. Але неприємності на цьому не закінчилися.
В той день, коли невідомі заблокували його сімку вони набрали від його імені кредитів в різних мікрофінансових компаніях. Спроби пояснити цим установам, що це зробили шахраї результату не мали. Навпаки, з даних судового реєстру, чоловік нібито став отримувати погрози.
Нібито шахраї взяли позики від імені чоловіка в компаніях «Укрпозика», «Дінеро» та в «Фінансовій компанії горизонт». Звертаючись до суду чоловік просив визнати недійсними ці угоди. Він запевняв, що не фотографувався з власним паспортом, не підписував документи та договори жодним з передбачених чинним законодавством способом.
За версією чоловіка, він втратив доступ до фінансового номера телефону, а невідомі скористались його даними.
Це були якісь дивні шахраї, тому що в один день від «Дінеро» та «Укрпозики» чоловік отримав на свою картку по 300 гривень. Інші гроші - понад 13 тисяч гривень забрали злочинці після того, як зареєструвалися на сайтах та пройшли підтвердження за допомогою BankID ПриватБанку. Але про втрату доступу до мобільного інтернет-банкінгу чоловік не заявляв. Тобто у компаній не було сумніву, що саме він уклав з ними угоди та в такий дивний спосіб вирішив використати свої кредити.
Спочатку чоловік не помітив дивних переказів. Того дня він очікував, що дружина перерахує йому кошти, тому був впевнений, що це зробила вона. Лише отримавши виписку з банку він побачив, від кого були гроші.
Адвокати кредиторів запевняли суд, що це чоловік сам замовив дублікат своєї сімки. До того ж хоча він не визнавав на словах борг, проте компанії «Дінеро» чоловік виплатив 9 тисяч 699 гривень. Їх він також хотів повернути, проте для суду це було підтвердженням, що він погодився з боргом та повернув його.
Як постраждалий не старався, але для суду було замало доказів, щоб прийняти рішення на його користь. Тому першою йому відмовила у квітні 2021 року суддя Солом`янського райсуду Києва Людмила Шереметьєва. У жовтні того ж року це зробив суддя того ж суду Віталій Українець.
Щодо кредиту в «Фінансова компанія горизонт», то на судове засідання ніхто не приходив: ні чоловік, ні адвокат компанії. Тому у листопаді 2022 року суддя Печерського районного суду Києва Роман Новак не став розглядати позов.
З інформації з судового реєстру, ці рішення ніхто не оскаржував.
Інформатор писав, що фальшивий співробітник «Київстар» вкрав гроші з рахунку у ПриватБанку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.