Шахраї лякають абонентів Київстара закінченням терміну дії номера - як зберегти гроші

Шахраї пропонують набрати комбінацію, аби нібито зберегти номер

Шахраї
Шахраї змушують абонентів Київстар виконати певні дії для збереження номера, що дозволяє їм отримати доступ до банківських карток

Жінка отримала дзвінок нібито з компанії Київстар щодо закінчення терміну дії номера. Їй потрібно було набрати комбінацію, що дозволяє шахраям отримати доступ до банківських карток. Про свою історію вона написала 3 травня на своїй Facebook-сторінці. 

За словами жінки, шахраї представляються працівниками Київстар, щоб змусити абонентів набрати певну комбінацію. Надалі це дозволяє отримати їм доступ до банківських карток. 

"Друзі, привіт. Новий вид шахрайства! Телефонують нібито з компанії Київстар і говорять, що термін дії вашого номера закінчується і треба в терміновому порядку звернутися до відділення Київстар, щоб зберегти свій номер. А оскільки вам не зручно буде кудись їхати, то, як варіант, потрібно набрати певну комбінацію і все - номер залишається з вами. Такі ось, нібито, оновлення з січня місяця для всіх абонентів Київстар. Так от!!! Ця комбінація - для відновлення втраченої SIM-карти, тобто перенесення вашого номера на іншу SIM! (Заявку вже створено і вам потрібно лише підтвердити її комбінацією). Що це дає!? Безпосередньо доступ до ваших банківських карток за номером телефону. Зняття готівки в терміналі за номером телефону, наприклад! Тому будьте уважні! Київстар подібних дій не проводить!", - розповіла жінка. 

У Київстар проігнорували скаргу жінки. На сайті оператора вказано, що у разі потрапляння на гачок мобільних шахраїв потрібно якомога швидше повідомити про те, що сталося, в правоохоронні органи за телефоном 102 та в Київстар за номером 0 800 300 466. Якщо після своєчасного звернення на рахунку зловмисника буде знайдено кошти потерпілого, то його рахунок заблокують, а гроші повернуть на рахунок постраждалого. Якщо коштів на рахунку не буде, щоб повернути їх, потрібне відповідне рішення суду. 

Шахрайська схема з перевипуском SIM-карт

Раніше ми писали, що одна з небезпечних злочинних махінацій – перевипуск SIM-картки без відома власника. Отримавши контроль над номером, зловмисники можуть отримати доступ до банківських рахунків, оформити кредити на ваше ім’я, а також зламати електронні облікові записи та використати їх для зловмисних цілей. Шахраї використовують методи соціальної інженерії, фішингові сайти, щоб змусити людину передати необхідні дані або виконати необхідні дії. Злочинці навіть можуть навмисно телефонувати жертві з різних номерів, щоб потім використати ці ж номери для підтвердження перевипуску SIM-картки. У кіберполіції пояснювали, як убезпечити себе:

  • Будьте обережні з дзвінками від нібито представників мобільного оператора. Якщо вам телефонують із проханням надати код підтвердження або особисті дані, не передавайте інформацію та одразу завершіть розмову. У разі сумнівів самостійно зателефонуйте до свого оператора за офіційним номером.
  • Якщо підозрюєте, що вашу карту хочуть перевипустити - негайно зверніться до служби підтримки мобільного оператора. Повідомте про підозрілу активність та заблокуйте віддалений перевипуск SIM-карти.
  • Перервіть "ланцюжок" шахрайських дзвінків. Якщо вам телефонують із підозрілими пропозиціями чи проханням передзвонити - відразу зателефонуйте своїм знайомим або родичам – це дозволить розірвати можливий шахрайський механізм.
  • Забороніть віддалений перевипуск sim-картки. У налаштуваннях мобільного оператора або через контактний центр можна активувати функцію, що дозволяє перевипуск SIM-картки лише при особистому візиті до офіційного магазина та з пред’явленням паспорта.
  • Використовуйте унікальний номер для фінансових операцій. Бажано мати окремий номер телефону для банківських операцій, який не зазначається у відкритому доступі, зокрема в оголошеннях чи для соціальних мереж, чи месенджерів.
  • Розгляньте можливість переходу на контрактне обслуговування або прив’язку передплаченого номера телефону до паспорта. Така форма підключення забезпечує вищий рівень безпеки, оскільки перевипуск sim-карти можливий лише за особистої присутності та пред’явлення документа.

Також ви можете звернутися до свого мобільного оператора й дізнатися про інші додаткові заходи безпеки (наприклад, підтвердження зміни SIM-картки через відеоверифікацію або перевірку за паспортом), і попросити увімкнути їх. Зауважте, що деякі оператори можуть стягувати додаткові кошти за подібні послуги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube