Дивно, але приводом для обурення блогерів став телевізор
Кейт Міддлтон нещодавно опублікувала милу фотографію. На ній зображені її молодші діти – Шарлотта та Луї. Брат та сестра спостерігали за грою Англії та Іспанії у фіналі чемпіонату Європи з футболу. Шарлотта та Луї були одягнені у персоналізовані футболки збірної.
Цей кадр почали негайно обговорювати у Мережі. Виявилося, що він ненавмисно спровокував щось на кшталт трансатлантичної культурної війни між британцями та американцями.
«Звичайно, Кейт може дозволити собі екран більше!»;
«Це навряд чи може бути 40 дюймів», – написали фоловери.
Їх здивувало те, що третьому та четвертому в черзі на трон доводиться сидіти так близько до екрана. Популярна колумністка Керолайн Баллок пояснила різницю сприйняття телевізора у двох державах.
Вона назвала США «країною великих розмірів», де IMAX хочуть використовувати для щоденних переглядів популярних фільмів. Однак у Великобританії більше не означає краще. Принаймні для більш витонченого проникливого глядача.
«Звичайно, британські члени королівської сім'ї можуть мати яскравий, пишний і розкішний вигляд, коли цього вимагає випадок – від носіння діамантових корон до поїздок у золотих каретах вартістю кілька мільйонів доларів. Але поширити таку показну розкіш на їхні звички глядачів було б немислимо. Простіше кажучи, як і багато незвичайних нюансів британської культури та етикету, це класова річ», – пояснила Баллок.
За словами журналістки, ніщо так не уособлює наївну, нувориську нетактовність, як гігантський домашній телевізор. Особливо коли кілька з них прикріплені до стін у кожній кімнаті будинку, готові до безглуздого перегляду каналів, чи перебуваєте ви в ліжку, чи на дивані, чи навіть на кухні.
Керолайн вважає, що вплив американського погляду на стиль життя поступово охоплює інші культури. Поряд із домашніми барами з напоями та огидними гідромасажними ваннами в саду, телевізори XXXL все частіше стають вульгарним продуктом для тих, кому є що доводити, пояснила колумністка.
«Прагнучи до переваги "більше, ніж ваше", вони вважають, що гігантський телевізор – це знак успіху і свого роду необхідна модифікація, якою можна похвалитися перед своїми бездушними однолітками. Але що насправді це показує – так це на тупі пріоритети та відсутність книг та розмов», – зазначила Баллок.
Вона навела як приклад англійську естетику «олд мані», де часто чим більше будинок, тим менше телевізор, особливо у величних будівлях, які продувають протяги. Там, напевно, можна знайти велику бібліотеку, картини відомих художників. Але телевізор буде настільки простим, що, можливо, його доведеться настроювати вручну, щоб отримати чітке зображення. Можна забути про потокову передачу і кілька каналів цілком.
Це, звичайно, буде єдиний комплект, доступний у власності, запевнила Керолайн. І те, він стоятиме непомітно в кутку, якомога далі від їдальні і якнайдалі від спалень.
«Заможні домовласники не прагнуть дивитися ведучого новин майже в натуральну величину у своїй вітальні – вони швидше вибирають функціональність та заохочують своїх дітей досліджувати життя поза екраном. Можливо, настав час більшості з нас, кого спокушають великі та сміливі, наслідувати приклад Кейт і Вільяма і запропонувати більш урізаний досвід перегляду – це, безумовно, набагато елегантніше», – наводить слова Баллок Daily Mail.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.