Середні діти кращі за своїх старших і молодших братів та сестер

Такого висновку дійшло нове дослідження

Сім'я, психологія, стосунки, діти, сестри, брати
Відмінності між братами і сестрами можуть бути наслідком примусової співпраці, яка має місце у великих сім’ях.

Існує багато психологічних стереотипів про те, як порядок народження впливає на особистість. Нове дослідження показує, що середні діти більш приємні, скромні та чесні за інших сестер і братів. При цьому більшість досліджень не підтверджують ці стереотипи, повідомляє LiveScience.

Так, у 2015 році опублікували два дослідження з великою вибіркою. В одному брали участь 20 тисяч американців, німців та англійців. В них вимірювали такі риси, як екстраверсія/інтроверсія, приємність, відкритість до досвіду, нейротизм і сумлінність. В іншому дослідженні зробили щось подібне з вибіркою вже з 272 тисяч дорослих американців.

Друге дослідження виявило незначний зв’язок між інтелектом старших братів і сестер, що може говорити про користь, яку старші брати і сестри отримують від навчання своїх молодших братиків і сестричок.

Тепер нове дослідження стверджує, що існують відмінності – і що головне, вони залежать від розміру сім’ї. Категорії цього дослідження:

  • чесність/скромність,
  • емоційність,
  • екстраверсія,
  • приємність,
  • сумлінність,
  • відкритість до досвіду. 

Дослідники використовували дані сайту hexaco.org, де будь-хто може пройти особистий тест, щоб дізнатися, де він знаходиться на цій шкалі.

Вчені вивчили дані 785717 людей. У цьому наборі даних вони виявили, що середні діти мали найвищі бали за чесність/скромність і приємність, за ними йшли молодші брати і сестри, потім старші, потім єдині діти. Вони також виявили, що чим більше в людини було братів і сестер, тим вищі показники вони отримували за тими самими рисами.

Відмінності між братами і сестрами невеликі, але автори припускають, що вони можуть бути наслідком примусової співпраці, яка має місце у великих сім’ях.

"Коли у людини більше братів і сестер, потрібно частіше співпрацювати, а не діяти з егоїстичних уподобань. Ця поточна ситуація може сприяти розвитку вмінню кооперуватися й працювати в команді", – пояснили дослідники.

Нагадаємо, в 2020 році інше дослідження, яке шукало відмінності між єдиними дітьми та дітьми, які мають братів і сестер, не виявило відмінностей між ними. А схоже дослідження 2019 року виявило лише незначні відмінності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube