Хаффінг: Лубінець розповів про небезпечний флешмоб серед підлітків, Нацполіція спростовує - оновлено

Діти, особливо підлітки, на камеру вдихають випари токсичних речовин, зокрема лаку для нігтів, що загрожує їхньому здоров'ю

Небезпечний флешмоб, випари, токсичні речовини, діти
Серед дітей в Україні набирає популярність небезпечний флешмоб

Серед українських дітей та підлітків у соцмережах, зокрема у TikTok, шириться небезпечний флешмоб - вони свідомо вдихають випари різних токсичних речовин, починаючи від відбілювачів, антисептиків, фарб та лаку для нігтів, закінчуючи клеєм і пестицидами. Про нову пошесть у соцмережах 4 жовтня застеріг Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. Омбудсмен каже, що діти роблять це масово й знімають процес на камери. Деякі з них вчиняють так у прямому ефірі, загрожуючи своєму здоров'ю та життю.

Про небезпечний флешмоб у соцмережах омбудсмен Дмитро Лубінець застеріг в офіційному Telegram. Він пояснив, що такі вчинки несуть пряму загрозу дітям, а тому він звернувся до Нацполіції, щоб правоохоронці вжили заходів і присікли поширення небезпечного флешмобу. 

Лубінець також звернувся до батьків, щоб ті слідкували за своїми дітьми та їхніми діями у соцмережах. Омбудсмен каже, що з дітьми слід проводити роз'яснювальну роботу, оберігаючи таким чином від загроз в соцмережах. 

"Адже чим більше діти знають про можливі ризики, тим більш захищеними вони будуть, зокрема від маніпуляцій, кібербулінгу та небезпечних онлайн-трендів", - підсумував Лубінець. 

Повідомлення щодо небезпечного флешмобу, також відомого як хаффінг, міститься в telegram-каналі українського омбудсмена. Станом на зараз нових коментарів від офісу омбудсмена не надходило. 

Хаффінг: Лубінець розповів про небезпечний флешмоб серед підлітків, Нацполіція спростовує - оновлено 1

Оновлено. Нацполіція України спростовує заяву омбудсмена про небезпеку хаффінгу чи як це називають ще - "хромінг". Про це повідомлено на офіційному сайті НПУ. 

"У дописах, які були нещодавно поширені в українських медіа, уся викладена інформація опирається на думку іноземних дослідників, взята з джерела іноземного медіа, та описує таку проблематику підлітків за кордоном. В Україні підрозділами Національної поліції випадків «хромінгу» не зафіксовано, та в українському сегменті інтернету зростання популярності цього челенджу не зафіксовано", - йдеться у повідомленні Нацполіції. 

 

Хвиля дитячих суїцидів у Києві

У 2023 - 2024 роках у Київ сколихнула хвиля дитячих суїцидів. Підлітки свідомо йшли на смерть, стрибаючи з багатоповерхівок. Так перший такий випадок стався 2 жовтня 2023 року. У цей день брат і сестра 2005 і 2006 років народження зістрибнули з багатоповерхівки у Дніпровському районі. 

Другий випадок зафіксували 9 жовтня 2023 року у Деснянському районі. Тоді двоє 16-річних дівчат зістрибнули з недобудованої багатоповерхівки. 

15 жовтня по вулиці Миколи Гулака дівчина зістрибнула з багатоповерхівки. Це стало третім випадком самогубства. Дівчинка загинула на місці, а 16 жовтня рахунки з життям звів підліток у Деснянському районі. Хлопець загинув. 

У ніч на 30 червня 2024 року двоє дітей випали з 16 поверху будинку по вулиці Жилянській. Школярі загинули на місці. Причини нещастя вже з'ясовують правоохоронці. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube