Соратник Трампа також пообіцяв представити додаткові санкції проти російської банківської системи та енергетичного сектору
Сполученим Штатам Америки потрібно якнайшидше відновити постачання допомоги Україні. Ба більше, зберігати її необхідно до закінчення війни. Якщо ж Україна впаде, то наслідки будуть гіршими за ті, що були в Афганістані в 2021-му році.
Про це в інтерв’ю Fox News заявив сенатор-республіканець Ліндсі Грем. Він заявив, що стурбований зупинкою поставок зброї та розвідданих.
"Якщо ми вимкнемо Україну, це буде гірше, ніж Афганістан. Я не думаю, що президент Трамп має бажання це робити. Поки ми не припинимо вогонь, я б дав Україні те, що їй потрібно в плані розвідки та озброєння для самозахисту", - наголосив політик.
Крім того, він пообіцяв представити додаткові санкції проти російської банківської системи та енергетичного сектору. Це, на його думку, змусить Росію сісти за стіл переговорів - і тоді ці переговори матимуть сенс.
"Без надання Україні необхідного озброєння ці переговори не матимуть сенсу. Не можна допомогти у вирішенні конфлікту, якщо не забезпечити Україну розвідданими й ресурсами для оборони, поки тривають бойові дії. Сподіваюся, що наступного тижня ми отримаємо чітке бачення з боку України щодо того, яким має бути завершення війни, і почнемо працювати над її припиненням", - резюмував Грем.
Вночі 4 березня стало відомо, що президент США Дональд Трамп після наради у Білому домі припинив постачання усієї військової допомоги Україні.
4 березня Володимир Зеленський публічно вибачився перед Трампом за суперечку, яка виникла у Білому домі під час візиту президента України до США. Він також додав, що готовий до мирних переговорів.
Увечері 4 березня під час тривалого виступу у Конгресі президент США Трамп підтвердив, що отримав листа від Зеленського. Під листом він мав на увазі допис Зеленського з вибаченнями у соцмережі. Також Трамп не підтвердив у Конгресі, що заблокував Україні військову допомогу.
Проте після вибачень Зеленського та виступу Трампа зʼясувалося, що заборона допомоги від США зберіглася. Ба більше, 5 березня до цієї заборони додалися нові обмеження. Зокрема США припинили ділитися з Україною розвідданими. Зокрема йдеться про дані про військові цілі та попередження про пуски російських ракет і дронів по території України.
У Forbes тим часом пишуть, що команда Трампа наказала припинити життєво важливу підтримку для засобів глушіння винищувачів F-16, які є в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.