Мова йде про вторинні мита для країн, які купують російську нафту
Законодавці США готові запровадити масштабні санкції проти Росії. якщо вона відмовлятиметься прийняти всеосяжний та справедливий мир. У першу чергу адміністрація Дональда Трампа застосує вторинні мита для країн, які купують російські нафту, газ, уран. 60 співавторів санкційного законопроєкту готуються ввести додаткові обмеження проти "путінської Росії".
Про готовність США боляче вдарити санкціями по РФ повідомив сенатор Ліндсі Грем в Х. Він підкреслив, що РФ має погодитись зі "справедливим і гідним миром" для України й подякував Трампу за його роботу задля завершення війни в Україні, спричиненої варварським вторгненням РФ.
Грем анонсував новий санкційний законопроєкт, розроблений за участі 60 авторів. США готові запровадити вторинні мита для держав, які купують російські нафту та газ, а також уран.
Крім того, він анонсував додаткові санкції проти "путінської Росії", якщо вона й надалі відмовлятиметься від припинення вогню, повного та справедливого миру.
"Сенат готовий рухатися в цьому напрямку і зробить це переважною більшістю, якщо Росія не прийме почесний, справедливий і міцний мир", - повідомив Грем.
Президент США Дональд Трамп перед похоронами Папи Римського у Ватикані провів коротку розмову з Володимиром Зеленським. Недовгі переговори на стільцях у святій залі все змінили: здається, Трамп почав розуміти, що саме Володимир Путін не хоче завершувати війну проти України. Президент США підкреслив, що у Росії не було жодних причин обстрілювали мирні міста України останнім часом.
Трамп заявив, що Путін може його обманювати й додав, що ситуацію можуть змінити санкції: або вторинні, або проти банків РФ. При цьому Трамп назвав "смішними" ідеї повернення деяких окупованих земель Україні, зокрема Криму.
Володимир Зеленський назвав розмову з Трампом "хорошою". Він підкреслив, що ця зустріч претендує на звання "історичної". Лідери країн встигли обговорити багато питань, зокрема повне і справедливе припинення вогню.
У РФ заявили, що Путін готовий до прямих переговорів з Україною без попередніх умов. Під час останньої зустрічі спецпосланця Стіва Віткоффа зі російським правителем Володимиром Путіним обговорювалось, зокрема, відновлення прямих перемовин між Києвом та Москвою.