Миротворці в Україні: у Трампа в приватних розмовах готові надати гарантії безпеки розгортанню військ

Офіційно адміністрація Трампа наразі жодних гарантій не дає, оскільки передбачити позицію президента Трампа складно через його мінливість

США у приватних розмовах готові надати гарантії безпеки розгортанню європейських військ
У Трампа в приватних розмовах готові надати гарантії безпеки розгортанню європейських військ. Фото - Getty Images

Схоже, у питанні з розгортанням військового контингенту миротворчих військ в Україні нарешті скресла крига. У приватних розмовах з європейськими лідерами представники адміністрації Трампа все частіше кажуть, що готові надати гарантії безпеки США щодо розгортання військового контингенту іноземних держав з "коаліції охочих". Залучення військових обговорюється лише після досягнення стійкого миру. Утім офіційної згоди США наразі немає. 

Такими підбадьорливим прогнозом поділилися у виданні The Telegraph. Журналісти пишуть, що США непублічно готові надати європейцям свої гарантії безпеки. Водночас наразі немає жодної конкретики, також не визначений й обсяг таких гарантій.

Офіційний Вашингтон не коментує гарантій безпеки європейському військовому контингенту, якщо Росія наважиться на новий виток агресії. Утім у приватних розмовах ситуація геть інша. 

"Одним із видів такої підтримки є обмін розвідданими, що вже давно є основою "особливих відносин" між США і Великою Британією. Інший – це логістична допомога. Європейські літаки, кораблі та наземні сили потребуватимуть постачання та допомоги в аналізі переміщень російських військ в Україні й за її межами", – йдеться у статті. 

Водночас чиновники з Британії кажуть, що наразі важко передбачити, що саме і коли схвалить Трамп, враховуючи мінливість його поглядів. Також Києву буде необхідна військова допомога, але США відмовляються її надавати навіть за гроші

"Оперативні перемовини щодо "коаліції охочих" були поділені на чотири умовні "сегменти" військової діяльності: "небо", "море", "суша" і "відновлення". Перші два передбачають, що європейські союзники контролюватимуть повітряний простір над Україною та Чорним морем, щоб Росія не порушувала умов миру. Третій сегмент стосується військ, розташованих безпосередньо на українській території. Водночас лінію фронту з Росією після можливого мирного договору утримуватимуть саме українські військові, а не західні. Четвертий напрямок планів коаліції – "відновлення" – стосується довгострокового забезпечення української армії, яка нині вважається найбоєздатнішою в Європі", – пише видання.

Військовий контингент Британії та Франції не є тими миротворчими силами, про які говорили раніше. У першу чергу йдеться про сили іноземних підрозділів, які повинні підтримувати мир на суші, воді й у повітрі, щоб Україна відновила власні сили. Саме ЗСУ, як вважають у Європі, є найкращою армією для стримування агресії РФ.

Миротворці в Україні

Миротворчі війська в Україні готові розгорнути близько шести країн, включно з Францією, Британією та країнами Балтії. Після численних переговорів консенсус досягнули в ході засідання "коаліції охочих" 10 квітня, що відбувалося у штаб-квартирі в Брюсселі. У Лондоні відзначили суттєвий прогрес щодо розгортання миротворчих місій. Водночас Швеція та Нідерланди досі вагаються у питанні залучення своїх військ.

Видання The Telegraph писало, що Велика Британія може розмістити війська в Україні терміном до п'яти років. Миротворці будуть відправлені в Україну, щоб насамперед стримувати РФ від порушення будь-якої мирної угоди. Це один із варіантів, які обговорюють західні союзники.

Президент Франції Еммануель Макрон пропонував різні варіанти розміщення миротворців. Приміром, в одному із них обговорювався варіант, коли миротворців могли б розмістити у Львові, Одесі та Києві. Також Макрон запропонував варіант розміщення миротворчих військ вздовж Дніпра, або ж розглядаються варіанти з розміщенням на Заході України й у сусідніх державах. Згодом Макрон несподівано допустив, що миротворча місія може бути під мандатом ООН

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube