Документ передбачає як первинні, так і вторинні санкції проти Росії та суб'єктів, які підтримують агресію Кремля в Україні
У Сенаті США представили двопартійний законопроєкт щодо посилення санкцій проти Росії. Вони покликані стимулювати переговори щодо мирної угоди між Москвою і Києвом. Документ має велику підтримку як з боку демократів, так і з боку республіканців.
Про це пише The Washington Times. Зазначається, що частина Сенату, очолювана сенаторами Ліндсі Гремом, республіканцем із Південної Кароліни, та Річардом Блюменталем, демократом із Коннектикуту, 1 квітня представила двопартійний законопроєкт щодо запровадження санкцій проти Росії, якщо Кремль відмовиться вести переговори про мирну угоду для припинення війни в Україні.
З 50 сенаторів-співавторів законопроєкту рівно половина є республіканцями. Це свідчить про широку двопартійну підтримку.
"Домінуюча думка в Сенаті США полягає в тому, що Росія є агресором, і що ця жахлива війна та агресія Путіна мають негайно припинитися, а в майбутньому бути стриманими", - заявили сенатори у спільній заяві.
Сенатський законопроєкт передбачає як первинні, так і вторинні санкції проти Росії та суб'єктів, які підтримують агресію Кремля в Україні. Санкції будуть запроваджені, якщо мирні переговори проваляться або якщо угода буде укладена, але порушена Росією. Це може стати певною гарантією для президента України Зеленського, який заявляв, що хоче, аби захист від нового військового вторгнення Росії був закладений в угоді. Серед можливих санкцій - 500-відсотковий тариф на імпорт товарів з країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти.
"Вони жорсткі з певної причини. Ці санкції проти Росії готові до застосування і отримають значну двопартійну та двопалатну підтримку, якщо будуть винесені на голосування в Сенат і Палату представників", - заявили ініціатори законопроєкту.
Президент США не заперечив, що може зняти санкції з Росії, наголосивши, що його команда працюватиме над досягненням угоди щодо припинення війни. При цьому наприкінці лютого Дональд Трамп ухвалив рішення про продовження санкцій, накладених на Росію через її агресію проти України у 2014 році. Санкційні обмеження США продовжені ще на рік.
Росія ж намагається добитися пом'якшення санкцій США. Кремль прагне отримати доступ до заблокованих запасних частин для авіалайнерів на суму $500 мільйонів. У РФ зокрема прагнуть домогтися визнання ремонту літаків Airbus та Boeing без залучення виробників.
Також ми писали, що міністри закордонних справ країн ЄС 24 лютого, як і очікувалося, схвалили 16-й пакет санкцій проти Росії. Обмеження наклали, зокрема, на банки та фінансовий сектор РФ, тіньовий флот, алюміній, видобуток нафти та газу, торгівлю, будівельну сферу. Також в Європі заборонили російські провладні ЗМІ. В ЄС наголосили, що не збираються змінювати санкційний режим проти Росії або дозволяти підключення її банків до SWIFT. Можливі зміни залежать від припинення агресії й виведення всіх російських військ з української території.