У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У ній йдеться про гарантії безпеки та “надзвичайну процедуру вступу”
У сенаті Польщі одноголосно ухвалили резолюцію щодо членства України в НАТО. У ній українська армія називається найсильнішою на континенті та тою, що боронить всю Європу. Крім цього документ також згадує про гарантії безпеки для нашої країни.
Про це повідомили в Польському радіо. Документ фактично називає Україну захисником Європи та “ключовою ланкою, що захищає континент від агресії зі Сходу”. Текст конкретизує, що зараз Україна має найсильнішу на континенті армію з надзвичайним бойовим досвідом. Також наша країна швидко опановує техніку та тактики НАТО, які створювалися десятиліттями.
Крім цього, резолюція наголошує на необхідності “реальної підтримки” для України. Досягти її пропонують через більш тісне політичне та військове співробітництво з членами НАТО. Також очікується, що саміт у Вільнюсі має стати серйозним етапом щодо підготовки України до повноцінного вступу в Альянс.
Сенат Польщі також пропонує використати “надзвичайні процедури вступу” для України. Таке рішення було прийнято щодо Фінляндії та Швеції.
“І хоча Швеція все ще залишається поза структурами Альянсу, союзники вирішили, що захищатимуть її. Сенат Республіки Польща закликає країни-члени НАТО застосувати подібну надзвичайну процедуру до України”, – говориться в документі.
Крім цього, резуляція підтримує вимоги держав, які межують з рф, щодо “міцних гарантій безпеки для України”. Також наша країна має отримати демонстрацію конкретного шляху до вступу в НАТО.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс має дати відповідь Україні щодо членства уже на саміті у Вільнюсі. Саміт заплановано на середину липня. Загалом він також додав, що Альянс повністю підтримує Україну, а всі його члени дійсно бачать нашу країну в НАТО в майбутньому. Проте, зараз питання полягає саме в часі, який потрібен на вступ.
У свою чергу, голова МЗС Литви Габріеліус Ландсбергіс заявляв, що саміт у Вільнюсі має заявити про неминучість членства України в НАТО. Загалом він додав, що питання порядку денного щодо України буде йтися здебільшого не про війну. мова піде саме про політичне просування нашої країни до Альянсу.
Нагадаємо, що Залужний не поїхав на зустріч Військового комітету НАТО через складну ситуацію на фронті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.