Військовий журналіст, сценарист та продюсер Михайло Ухман розповів про те, як створювався унікальний фільм прямо на полі бою
В український прокат вийшов художній фільм - Шлях поколінь. Це воєнна історія в якій герой постає перед складним вибором у час російсько-української війни. Фільм засновано на реальній історії життя, кохання і війни в яких легко вгадується сьогодення кожного українця. Ми поспілкувались про цей фільм з Михайлом Ухманом - воєнним журналістом, сценаристом та продюсером стрічки.
- Михайло, де відбувались зйомки і скільки часу?
- Зйомки тривали близько 2-х років. Частина на Донбасі, село Славне (наразі окуповане російськими загарбниками), та село Карлівка - за 20 км від Донецька. У фільмі справжня зброя, справжні БТРи, справжній військовий спецназ - рота глибинної розвідки. Ці хлопці та техніка і до сьогодні воюють проти росіян.
- Хто приймав участь?
- Це справжні військові, українські відомі актори: Лариса Руснак, Володимир Ніколаєнко, Анастасія Нестеренко, Кіра Подольська, Олексій Поломаренко, Ганна Сухомлин.
- Фільм засновано на реальних подіях, як ця історія стала відома режисеру?
- Фільм справді засновано на реальних подіях. Почалося все у 2018 році, я на той момент працював як військовий журналіст, як документаліст. Я поїхав на Волинь, де створилась армія УПА, безпосередньо в тому місці і там мене познайомили зі зв’язковою полковника УПА Клима Савура. Так як боротьба України проти Росії триває не 10 років, і не два роки повномасштабного вторгнення, а століттями ми виборюємо свою свободу і саме це була мета, показати цю боротьбу українцям, донести, що за свою свободу потрібно боротися і нарешті закінчити цю війну перемогою. Згодом виникла ідея знімати безпосередньо на фронті, показати сучасну війну і це все об’єднати. Звідси і назва “Шлях поколінь”.
- Чому цей фільм варто подивитися кожному?
- Ми вже робили покази у Львові, за кордоном, в Києві, Дніпрі і мали просто фантастичне сприйняття від аудиторії. Глядачі кажуть, що такого фільму в Україні ще не було. Тому що у нашому фільмі глядач побачить справжню зброю, справжніх військових, трохи фантастики, як от стрибки у часі. Зараз у кіно на фільм йдуть і студенти, і школярі, і дорослі люди. Адже це кіно, яке змушує задуматися. Це наше рідне, близьке кожному українське кіно.
- Чи є ідея зняти продовження фільму на подіях, що відбуваються зараз?
- Так, зараз я планую знімати художнє кіно, шукаю меценатів, паралельно знімаю документальне кіно. Та одночасно шукаю кошти, щоб зняти продовження “Шляху поколінь” про сучасну війну. Хочеться створити якісне, хороше кіно, щоб надалі була змога вийти на американський та європейський ринки і таким чином показати українське кіно, культуру та армію.
- Розкажіть про благодійну складову показів фільму.
- Частина коштів від квітків піде на дрони для української армії. Тому що усе зараз має працювати на підтримку ЗСУ, на перемогу. Тому що ти не можеш жити в країні і вважати, що це не твоя війна. Тому я дуже хочу, щоб цей фільм побачили школярі, студенти, щоб якомога більше глядачів придбили квитки і ми зуміли купити величезну партію дронів. І, щоб саме завдяки цьому фільму ми могли знищувати ворога та допомагати українській армії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатись на канал у Viber можна тут.