Адміністраторам Telegram-каналів загрожує до 8 років позбавлення волі
Служба безпеки України разом з Національною поліцією затримали 19 осіб, які намагались зірвати мобілізацію та поширювали фейки про українських військових в месенджері Telegram. Деякі з них публікували локації перебування Збройних Сил України. Зловмисників було затримано у Вінницький та Хмельницькій областях, також у Києві.
СБУ та Нацполіція викрили групу адміністраторів та модераторів Telegram-каналів. Вони знімали провокативні онлайн-трансляції та поширювали неправдиву інформацію про військовослужбовців, зокрема про представників територіальних центрів комплектування. Рекордну кількість з 14 осіб затримали на Хмельниччині. Про це стало відомо у звіті СБУ 25 жовтня. Порушники публічно закликали військовозобов’язаних ухилятися від мобілізації. За даними СБУ для поширення контенту вони адміністрували десятки груп у месенджерах Telegram та Viber.
"Зокрема фігуранти публікували місця перебування та маршрути переміщення представників ТЦК і Національної поліції", - йдеться у звернені.
У столиці України затримали 4 мешканців. Вони публікували у чатах Telegram-каналів геолокації мобільних блокпостів на території Київщини. Для цього порушники використовували фейкові акаунти з вигаданими нікнеймами. На Вінниччині перед законом буде відповідати 30-річний місцевий житель, який переховувався від призову та агітував інших наслідувати його приклад.
"На Вінниччині судитимуть 30-річного ухилянта, який, крім того, що сам ховався від призову, ще й агітував на своєму Телеграм-каналі наслідувати його приклад", - заявили в СБУ.
На підставі отриманих доказів слідчі СБУ вже повідомили п’ятьом затриманим про підозру. Їм інкримінували перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Згодом підозри отримають і інші порушники.
Нещодавно українські чиновники отримали офіційний наказ щодо обмеження месенджера Telegram у своїй роботі. Також це рішення поширилось на військовослужбовців та працівників критичної інфраструктури. Месенджер має бути видалений як з робочих, так і з особистих пристроїв. У наказі зазначили, що під час виконання посадових обов'язків заборонено передавати інформацію, яка використовується в роботі, а також здійснювати комунікації зі службовою метою з використанням Telegram.
Також Міноборони спростували фейк про можливий злам сервісу Резерв+ та чат-ботів технічної підтримки. Представники міністерства запевнили користувачів, що їхні дані залишаються в абсолютній безпеці через зашифрований режим системи. А всі фейкові чат-боти, пов’язані із застосунком Резерв+ з Telegram було видалено. .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.