СБУ припинила масштабну схему нелегального експорту карпатської смереки

Читать на русском

Щомісяця відправляли на експорт 8-10 вантажівок з пиломатеріалами

Читать на русском

Щомісяця відправляли на експорт 8-10 вантажівок з пиломатеріалами

Служба безпеки України викрила схему експорту деревини, незаконно зрубаної у Івано-Франківській і Чернівецькій областях. Організатори схеми протягом 2020-2021 років вивезли за кордон карпатської ялини майже на 15 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-центр СБУ .

Схему організували підприємці з Івано-Франківської та Чернівецької областей. Щомісяця вони відправляли на експорт 8-10 вантажівок з пиломатеріалами.

"Для легалізації ділки використовували механізм повторного використання товарно-транспортних накладних на деревину. Низка афілійованих підприємців скуповувала використану документацію і перепродувала її для повторного використання. На підставі цих накладних експортери легалізували незаконно зрубаний ліс та отримували сертифікат про походження деревиною процедур, необхідних для продажу за кордон" , - йдеться у повідомленні.

В СБУ відзначили, що оперативники спецслужби затримали на кордоні дві фури з незаконним вантажем.

"Правоохоронці провели 14 обшуків за адресами нелегальних виробництв і вирубок на території Івано-Франківської та Чернівецької областей. Вилучено пиломатеріали із супровідною підробленою документацією, ліс-кругляк без відповідних документів, фінансово-господарську та бухгалтерську документацію, що доводять проведення операції", - повідомляють правоохоронці.

Вони додають, що наразі триває розслідування кримінального провадження за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 209, ст. 246, ч. 1, 3 ст. 358 (пособництво в легалізації майна, отриманого злочинним шляхом; незаконна вирубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу; підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, в Україні за рік погіршився стан лісів.Екологи нарахували 312 млн грн збитків.

Також Інформатор писав, що в Україні згідно з прогнозами, пожежонебезпечний період цього року почнеться в кінці березня.Вже у квітні, травні і вересні прогнозується формування тривалих періодів надзвичайно високий рівень небезпеки.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.