СБУ повідомила про підозру археологу Путіна, який знищив Мірмекій у Криму

Росіяни зруйнували культурний історичний прошарок у комплексі Мірмекій - збитки сягнули 200 млн грн

Незаконні розкопки, Крим, комплекс Мірмекій
СБУ повідомила про підозру археологу Путіна

Служба безпеки України у п'ятницю, 15 листопада, повідомила про підозру так званому чорному "археологу" з російського "Ермітажу". Друг Путіна незаконно проводив розкопки у Криму понад десять років - з моменту окупації півострова РФ.  Його "експедиції" системно знищували культурну спадщину України. Цього разу окупанти примудрились пошкодити Мірмекій - пам'ятка, заснована ще іонійськими греками в середині VI ст. до н. е., яка не один раз зберігалася після набігів скіфів, зрештою розвалилась від рук російських варварів. Загальна сума збитків від "колупання в землі" росіянами сягнула 200 мільйонів гривень.

Як повідомили в СБУ, чорні російські "археологи" неодноразово прибували на Кримський півострів зі своїми "експедиціями". Одну із них навіть відвідував російський правитель Володимир Путін. Масштаб "розкопок" колосальний - росіяни розрили культурний прошарок на площах у декілька десятків гектарів. Щобільше - вони занурились у землю на два метри, чим фактично знищили великий шмат культурного прошарку. Найбільшої шкоди "археологи" завдали одній із перлин Криму - історичному комплексу "Стародавнє місто Мірмекій" на березі Керченської протоки. Тут росіяни примудрились рити на глибині два метри, а відтак знищили все довкола, чим завдали шкоди Україні на 200 мільйонів гривень. 

"На підставі отриманих доказів археологу заочно повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 298 Кримінального кодексу України (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини, вчинене з метою пошуку рухомих предметів, що походять із об’єктів археологічної спадщини)", - йдеться у повідомленні СБУ.

Вирішується питання щодо оголошення чорного "археолога" у міжнародний розшук для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти культурної спадщини тисячолітньої Української державності. Розслідування проводиться за процесуального керівництва Прокуратури АР Крим та м. Севастополя.

Що за місто Мірмекій?

Антична пам'ятка архітектури має цікаву назву – "Мірмекій", що з грецького перекладу означає "мураха". Місто було засноване греками-іонійцями у VI столітті до н.е., на березі Керченської протоки. Населений пункт вирізнявся багатошаровою архітектурою та розвиненою промисловістю. Це була самостійна адміністративна одиниця, що входила до складу Боспорського царства.

 Мірмекій у Керчі
Мірмекій у Керчі

Спочатку Мірмекій у Керчі складався з численних, невеликих за розміром, землянок. Згодом на межах давньогрецького міста з'явилися піднесені укріплення – оборонні мури. Акрополь почав активно забудовуватися будинками, яке площа розширилася до 7 гектарів. Поселення періодично зазнавало набігів скіфських племен, перетворювалося на руїни, і потім знову повністю відновлювалося.

Жителі городища були освіченими та грамотними, про що свідчать знайдені написи про різні божества на розломах старовинного храму, збудованого на честь богині родючості Деметри. Усі ці знахідки, росіяни викопують і переправляють у Росію. Оцінити реальний масштаб злодійств окупантів буде стане можливо лише після деокупації Криму. 

А от що точно треба знести - так це Кримський міст 

Глава СБУ Василь Малюк розповів журналістам подробиці операції з підриву Кримського мосту у жовтні 2022 року. За його словами, спецслужба використала "втемну" безліч людей, а вибух стався завдяки детонації 21 тонни гексогену, замаскованого під вантаж поліетиленової плівки. Його переправляли Кримським мостом на фурі. За словами Малюка, він займався розробкою цієї операції разом з двома своїми колегами.

Вже 25 лютого 2024 року Малюк анонсував нові удари по Кримському мосту. Він фактично повторив заяву очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова, яку той зробив напередодні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube