СБУ грає у футбол мощами з Лаври: у російської пропагандистки Скабєєвої поїхав дах

Читать на русском

Росія не може змиритися з тим, що ченці УПЦ МП незабаром покинуть Києво-Печерську лавру, тому пропагандистка Скабєєва заявила, що силовики грають у футбол мощами зі святині

Читать на русском
У Скабєєвої остаточно поїхав дах
У Скабєєвої остаточно поїхав дах

Росія не може змиритися з тим, що ченці УПЦ МП незабаром покинуть Києво-Печерську лавру, тому пропагандистка Скабєєва заявила, що силовики грають у футбол мощами зі святині

Поки українці намагаються викурити російських ченців з Києво-Печерської лаври, у кремлі знову "підгорає" й настільки сильно, що пропагандисти немов з ланцюгів зірвались. Так, рупор кремля Скабєєва видала нову порцію російських фейків та звинуватили українську СБУ у ... "сатанізмі".

Хворій уяві російської пропагандистки примарилось, що силовики грають у настільний футбол святими мощами з Лаври. Щобільше - вона навіть примудрилась "побачити" приклеєні за допомогою скотчу до м'ячів мощі й пояснила, як технологічно цей процес влаштований.

"Технологія нехитра – шматочки мощей приклеєні скотчем до пластикових футболістів. Ну і гра, за словами автора відео, одразу стає божественною. Божевільність тепер уже неймовірна, але Захід такі речі заохочує", – розповіла пропагандистка.

Щоправда, особи як представників СБУ, так і мощів з Лаври, за згаданим відео підтвердити й ідентифікувати неможливо. Хоча пропагандисти дуже старались зробити його правдоподібним і навіть нанесли на кадри результати гри: мовляв,  "СБУ-5", "Р@сня-0".

Та й, взагалі, якщо уважно прислухатись до відео, то можна почути дуже велику кількість помилок у словах, що ще раз лише підтверджує російське походження цих кадрів, адже окупантам так і не вдалося опанувати тонкощі української вимови. Приміром, на відео згадують "мощіний" футбол й "божественний" матч, що підтверджує недалекість його авторів. 

Виселення російський ченців з Києво-Печерської лаври

За повідомленням керівництва Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Міністерства культури та інформаційної політики від 10 березня 2023 року, УПЦ МП повинні покинути територію Лаври до 29 березня через розірвання договору про користування храмами й будівлями святині.

Міністр культури інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що будь-яке зникнення музейних експонатів, зокрема мощей святих та ікон, може призвести до кримінальної відповідальності для російських ченців.

У зв'язку з цим скандалом 30 березня священники УПЦ МП виступили проти журналістів та кидалися на камери операторів, коли ті намагалися задати питання щодо передачі Києво-Печерської Лаври державі. Протистояння продовжилось і 31березня, але вже зі штовханиною, поливанням водою та відвертими образами. 

Втім, у суботу, 1 квітня, стало відомо про підозру СБУ митрополиту Павлу (Паші "Мерседесу"), якому інкримінують відразу дві статті ККУ: про розпалювання міжрелігійної ворожнечі та підтримку росії. Йому також закидають прокльони родини Зеленського.

На понеділок, 3 квітня, запланована чергова мепервірка "Мінкультом" мощів Лаври, бо дві останні спроби зірвали віряни та ченці УПЦ МП.

Нагдаємо, раніше Інформатор писав, що колишній намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло записав звернення до президента Володимира Зеленського. Він заявив, що сльози священників "впадуть на голови" голови держави та його оточення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.