Самоволки набридли: Стефанчук пояснив, чому не випустив за кордон депутатів Європейської солідарності

Читать на русском

Голова ВР заявив, що депутати від Європейської солідарності є лідерами за кількістю закордонних відряджень від початку повномасштабного вторгнення

Читать на русском
Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук заявив, що спостерігав з Брюсселя по телевізору за стогоном депутатів

Голова ВР заявив, що депутати від Європейської солідарності є лідерами за кількістю закордонних відряджень від початку повномасштабного вторгнення

Голова Верховної ради Руслан Стефанчук пояснив, чому народних депутатів від Європейської солідарності не випустили за кордон. Він заявив, що не толеруватиме депутатські самоволки. І засудив, що окремі колеги зловживають закордонними відрядженнями. 

Про це Стефанчук написав у Facebook в неділю, 3 листопада. У своєму пості він зазначив, що перебував у Європейському парламенті та спостерігав за реакцією депутатів, яких не випустили, по телевізору. 

"Щойно повернувся з важливого візиту до Європейського Парламенту, де став свідком того, як національний ефір наповнився істеричним стогоном окремих народних депутатів щодо нібито свавільного обмеження їх у відрядженнях за межі України та звинуваченням керівництва Верховної Ради України мало не в узурпації міжнародного треку", - такими словами розпочав він свій розлогий пост у соцмережі. 

За його інформацією, після повномасштабного вторгнення фракція Слуга народу, яка складає 235 народних депутатів (52,22% від складу Парламенту), отримала погодження 53,24% відряджень від загальної кількості відряджень, що становить 4,23 відрядження на одного народного депутата. Фракція Європейська солідарність, яка складається з 27 народних депутатів (6% від складу Парламенту) отримала погодження 9,74% від загальної кількості відряджень, що становить 6,7 відрядження на одного депутата.

“Зазначені відсоткові цифри красномовно свідчать про маніпулювання представниками цієї фракції фактами щодо будь-якого їх утиску. Іванна Климпуш-Цинцадзе була направлена у 31 відрядження за межі України, у яких із 648 днів повномасштабної війни пробула у закордонних відрядженнях 172 дні (себто більше, аніж кожен четвертий день). У “внутрішньому рейтингу” за кількістю відряджень вона посідає почесне третє місце серед усіх народних депутатів. Майже такі ж блискучі показники і у її колег за фракцією, зокрема: Ірини Геращенко (19 відряджень тривалістю у 101 день і 19 місце); Артура Герасимова (18 відряджень тривалістю 128 днів і 20 місце); Марії Іонової (18 відряджень тривалістю у 93 дні та 21 місце); Олексія Гончаренка (17 відряджень тривалістю 118 днів і 24 місце) ”, - написав Стефанчук.

Він додав, що як Голова Верховної ради теж бере участь у міжнародній діяльності. Але перебуває на 30 місці у цьому рейтингу.

Стефанчук також заявив, що депутатські самоволки йому набридли. І народні депутати не повинні самотужки визначати, що вони є ексклюзивними та тих чи інших зустрічах та вигадувати для себе відрядження за кордон. 

Невиїзний Порошенко та його колеги 

Нагадаємо, 1 грудня експрезидент України Петро Порошенко повідомив, що прикордонники не випустили його у відрядження до Польщі та США. Він назвав це антиукраїнською диверсією. Депутат його фракції Олексій Гончаренко проінформував, що розпорядження голови парламенту Руслана Стефанчука на відрядження Петра Порошенка скасував віцеспікер Верховної ради Олександр Корнієнко.

Наступного дня, 2 грудня, глава комітету ВР з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що влада не випустила її та двох її колег по фракції Ірину Геращенко та Марію Іонову. Вони також мали їхати у відрядження до США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.