Рєзніков анонсував виробництво українських БПЛА: коли чекати

Міноборони уклало з українськими виробниками БПЛА 16 контрактів на 20 мільярдів гривень

Рєзніков анонсував виробництво українських БПЛА: коли чекати
Вітчизняні безпілотники

Міністерство оборони України у 2023 році збільшить закупівлі БПЛА для Збройних Сил України. Відомство вже уклало 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА, повідомив Міністр оборони України Олексій Резніков

У 2023 році на цей сегмент має бути спрямовано близько 20 мільярдів гривень. Про це йшлося під час спільної наради представників Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, вітчизняних розробників та виробників БПЛА.

На зустрічі було відзначено, що оборонне відомство поглиблює співпрацю з українськими розробниками та виробниками БПЛА. Зокрема, протягом останнього часу укладено 16 державних контрактів з вітчизняними виробниками безпілотних літальних апаратів. А завдяки проведеній фахівцями Міноборони роботі, в Україні найпростіша у Європі процедура допуску БПЛА до експлуатації в армії. Раніше  ця процедура тривала півтора-два роки, а зараз займає лічені тижні. 
 
З листопада 2022 року по січень 2023 року Міністерством оборони України отримано від українських виробників 75 заявок на БПЛА різних типів. 13 із них уже отримали кодифікацію, затверджено технічні умови. Ще 3 типи БПЛА перебувають на стадії кодифікації.
 
"Восени 2022 ми досягли радикального спрощення процедури прийняття ОВТ в експлуатацію в армії. Сьогодні ж ми отримали заявки від українських виробників на 75 БПЛА різних типів. Після консультацій з Генеральним Штабом ЗСУ, після випробувань, Міноборони ВЖЕ укладено 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА. У 2023 році ми збільшуємо закупівлі БПЛА для Збройних Сил України. На цей сегмент плануємо спрямувати близько 20 млрд грн", - написав міністр.
За його словами, мова йде не тільки про потреби аеророзвідки,  про розвиток ринку дронів широкого спектра застосування — повітря-земля-вода. БПЛА будуть використані для коригування артилерії, нанесення ураження ворогу (ударні дрони),  доставки б/к, евакуацію поранених тощо.
 

Коли чекати на вітчизняні дрони

Наразі тривають спільні наради представників Міноборони, Генштабу ЗСУ, вітчизняних розробників та виробників БПЛА. На останній з них  визначили низку завдань та кроків щодо вдосконалення регуляторних процедур. Ці пропозиції вже сьогодні — 30 січня, будуть обговорені на засіданні Координаційного штабу з питань розвитку виробництва розвідувальних та ударних дронів вітчизняних виробників за участі Віце-прем’єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України та Міністра оборони України.

Міністр також повідомив, що найближчими днями планує особисто зустрітися з українськими розробниками і виробниками БПЛА, після іншої дуже важливої зустрічі в інтересах Сил оборони.

"Найближчими днями я особисто планую зустрітися з українськими розробниками і виробниками БПЛА, після іншої дуже важливої зустрічі в інтересах Сил оборони. Інвестиції у БПЛА, у виробництво САУ «Богдана» — лише одні з прикладів", - підкреслив Резніков.

Що цьому передувало 

У жовтні 2022 року в Міністерстві цифрової трансформації України повідомляли, що спільно з Генштабом та Держспецзв’язку домовились про закупівлю 986 безпілотників за 1,9 мільярда гривень. Це сучасні, високотехнологічні, ударні, зі штучним інтелектом та вбудованим тепловізором дрони та безпілотники. Українці та громадяни з 76 країн світу донатять на дрони для ЗСУ. "Армія дронів" стала однією з найпотужніших сил, які допомагають нашим бійцям на фронті знищувати ворогів, рятувати власні життя і найголовніше — повертати загарбані території країни додому. Також Мінцифри розповіло про навчення операторів керувати безпілотниками - 17 шкіл підписали договір про співпрацю, щоб разом навчати професійних пілотів. Тренінги пройшли вже понад 1 000 військових.

Раніше Інформатор писав, що у Запоріжжі розробили БПЛА "Боривітер", який вже випробовують українські військові на південному фронті.

Нагадаємо, у Збройних силах України формують ударні роти безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Подібні підрозділи створюють уперше у світі. Рішення ухвалив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube