Рятівний пенальті: огляд матчу Греція - Нідерланди

Лідери групи В видали нервовий матч

Греція Нідерланди
Нідерланди здобули архіважливу перемогу в боротьбі за плей-оф

Вирішальний матч групи В мав показати нам ще одного учасника фінальної частини Євро-24. Греція на власному полі не стримала Нідерланди, отримавши єдиний гол із позначки. Детальніше про найнапруженішу гру понеділка - в огляді Інформатора.

Перед грою

Так вже випало, що в цієї паузи на ігри збірних вирішувалося чимало долей. Так і зараз - Греція та Нідерланди мали або визначити, що греки точно йдуть далі, або розігнати інтригу на максимум. Попередню гру пари без шансів виграли Нідерланди 3:0.

На другу битву за перемогу Куман взяв ван Дайка, Бергвейна, Вегхорста, Гартмана й Аке. Натомість тренер Поєт відчував, що результат йому можуть принести Рецос, Рота, Манталос, і Цімікас. Очолював битву капітан Бакасетас.

Перший тайм. Героїчний Влаходімос тягне Грецію

Слід згадати, що ми писали і про їх попередній матч. Тоді нідерландці розгромили греків 3:0 на власному полі та наздогнали їх у таблиці. Але якщо Греція пішла далі без поразок, то Нідерланди не змогли переграти Францію, яка вже давно думками на Євро. І от знову - треба було наздоганяти втрату в три очки.

Вегхорст був на полі єдиним з тих, хто забивав місяць тому. Гакпо травмувався і не прибув до стану збірної, а де Рон починав із лави запасних. Вирішувати попереду мав Вегхорст. Також на полі був Дюмфріс, який став кращим у вересні за помаранчевих та в попередній грі зробив два асисти. Проти нього мав грати Манталос - він на старті гри постійно шукав, як закрити чи не найбільшу загрозу у складі суперника.

Три очки потребували обидві команди, але саме господарі побігли вперед агресивніше. Їм перемога потрібна була як повітря. Чимось початок матчу нагадував те, що ми вже бачили у матчі Австрії проти Бельгії. При цьому, греки обрали й дуже широку формацію. Навіть коли ліворуч Манталос шукав, як прокинути повз Дюмфріса, праворуч Бакасетас ходив понад самою лінією поля, змушуючи Аке відтягуватися на нього та звільняти зони для Цімікаса й Масураса. Нідерландці намагалися знайти свій шанс на другу перемогу через швидкі передачі низом. Одного моменту так ледь не провалилися, через що із жовтою вже бігав Геертрейда. Та й у центрі греків свою картку побачив Курбеліс. З перших хвилин гравці показали, що битва буде за 6 очок.

Попри відсутність сталого просування, помаранчеві потрохи забирали собі володіння та ініціативу, через що Бергвейн і Сімонс ставали загрозами для воріт Влаходімоса. А на кутовому раптово відкрилася помилка усієї команди господарів: вони закрилися автобусом у карному і другий темп не було кому закривати, через що Рейндерс двічі протягом хвилини мав ідентичні моменти - його не накрили на підбиранні, даючи можливість для дальнього пострілу. Лише диво врятувало греків від двох пропущених голів.

Багато бігової роботи випало на Йоаннідіса. Форвард еллінів мав закривати лінії для передач від ван Дейка чи навіть Віффера, це означало що він спускався досить низько, а команда робила ставки тільки на швидкість Цімікаса та підтримку його спринту на фланзі. І це в той час, коли Нідерланди ходили біля їх воріт - і в боротьбі на другому поверсі вибороли собі надважливий пенальті. Та отримати позначку ще не означає гол - Влаходімос зібрав усю концентрацію з трибун та потягнув удар у нижній кут.

Слід віддати належне Греції за її оборонну гру: 4-5-1, яка іноді перетворювалася на 5-5-0, дозволяла контролювати дії суперника біля власного карного майданчика. Та й на третій удар на добиванні Рейндерса вже встиг вибігти Курбеліс. Натомість попереду не було зовсім нічого: Йоаннідіс та Масурас майже не отримували м’яча, поки Цімікас спускався у захист та допомагав ту саму формацію втримати. Перша подача у штрафний помаранчевих сталася аж на 41-й хвилині, але там ван Дайк затис корпусом Йоаннідіса - і момент завершився нічим. До кінця тайму Нідерланди раз на 5 хвилин вистрілювали якоюсь атакою, назбирали 7 ударів (3 з них у площину), але забити так і не вдалося. Схоже, після перерви грецький автобус перетвориться на ще якісніший та ще нудніший.

Другий тайм. Другий шанс на пенальті

Почали Нідерланди з абсолютного марнотратства. Захисник Мавропанос зробив дуже необачну поперечну передачу, яку легко перехопив на швидкості Бергвейн. Він легко протягнув м’яча аж до карного та навіть зайшов у нього, коли Рецос вже почав блокувати простір і тільки ледачий не кричав “Пасуй!”. Але Бергвейн проігнорував абсолютно вільного Вергхорста на убивчій позиції та вирішив бити сам. Але у воротах Влаходімос, який після порятунку з пенальті піймав кураж. І удар впритул він легко парує. Шанс на гол з роздягальні було так невдало втрачено. У відповідь нарешті спіймав момент Йоаннідіс - він переграв Аке на фланзі у відборі, але зміг підійти до воріт Вербруггена лише під гострим кутом, звідки й пробив невдало. Точніше, пробачив суперника, адже на добивання вже з усіх сил біг Цімікас і залишився непоміченим.

У другому таймі помаранчеві потроїли зусилля: їх атаки нарешті отримали мету. Голкіпер греків тільки й рятував збірну від потенційних голів карколомними сейвами. Це стало можливим, коли підопічні Кумана перестали грати в “футбол” та перейшли на справжню гру. Із пресингом, тиском та відборами. Сімонс змінив фланг та ліворуч отримав набагато більше простору для дій, що стало наслідком кількох ударів та контрвипаду. А що господарі? Продовжувалася грецька гра з флангу на фланг - латералі постійно шукали далекими закиданнями вінгерів. Основні адресати - Манталос та Бакаседас, які вже далі мали такими ж швидкими закиданнями шукати інших футболістів для пасу.

0:0 за годину гри - логічний результат гри, де обидві команди продовжують битву за друге місце таблиці. Але гра у запасі для нідерландців залишала віконце спокою для гостей. Греки ж мали це призвело лише до контролю м’яча, але доводилося і далі захищатися. Аби хоч якось покращити становище, тренер Поєт випускає атакувальних гравців - Сіопсіс, Фунтас та Бухалакіс. Саме останній створив першу спробу забити: з гострого кута намагався поцілити у ворота. Удар так собі, але за спробу рахується. І це була перша спроба за весь матч, тому - рахується із подвійною силою.

Нідерланди нагадували такий собі Сіті: збільшували володіння, кількість пасів та точність, але у щільному захисті еллінів їм не вдавалося знайти шпарину. Запал початку другого тайму зник так само неочікувано, як з’явився. А от у Греції, з виходом у центр Фунтаса, побільшало вертикальних передач. Афінський глядач із кожною хвилиною став ще гучнішим та вимагав від команди нарешті забити та виграти принципову гру, хоч і єдиним голом. Навіть схема змінилася на 4-1-4-1, чим руйнувала готовий план проти мегаоборонної гри. На підсилення атаки ще й додався гравець МЛС Якумакіс, із розрахунком на його гольове відчуття.

Останні 15 хвилин Куман вже не міг керувати своєю командою: нідерландці розчинилися серед греків, у яких більшало впевненості. Не було помітно якихось цілеспрямованих дій від Дюмфріса, закрили простір для Бергвейна та Малена. Опорою цього став і Влаходімос, який, нарешті, зміг догукатися до захисників та керувати їх діями як оркестром. Втім попереду все ще нічого не вдавалося. Натомість, вдалося нарешті помітити Дюмфріса - Павлідіс збив його у карному майданчику, чим привіз другий пенальті за матч. Після дуже довгої перевірки на VAR до позначки підійшов ван Дейк. Хто ще, як не капітан, мав пробивати одинадцятиметровий на останніх хвилинах? Цього разу Влаходімос почав падати ще до удару, а Вірджил вклав усю силу та переграв голкіпера.

0:1 - цей гол зруйнував Грецію. Ретсос у підкаті збиває Бробі у карному, чим ледь не привозить ще один пенальті у власні ворота. Натомість червону отримав картку Поєт і на гру проти Франції його збірна залишається і без ключових гравців, і без тренера. Пенальті перед свистком рятує Нідерланди та їх шанси на Євро. Але далі буде ще кілька матчів і у помаранчевих, і у еллінів, що зберігає градус інтриги на найвищому рівні.