У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Бухарест повідомляє про підготовку спеціальної інфраструктури для навчання керуванню сучасними винищувачами
Румунія будує регіональний навчальний центр для пілотів літаків-винищувачів F-16. Українські військовослужбовці зможуть там навчатися разом із румунськими та натівськими військовими. Румунія гарантує виконання своїх зобов’язань перед Альянсом та обіцяє усіляко підтримувати Україну, яка бореться з агресором
Про це заявив президент Румунії Клаус Йоганніс у середу 16 серпня, під час урочистостей із нагоди Дня ВМС Румунії. Основні заходи проходили в місті Констанца, яке стало центром відправки українського зерна через дунайські порти.
«Як і раніше, ми надаватимемо Києву багатовимірну політичну та практичну підтримку як на двосторонній основі, так і шляхом участі в проектах НАТО, присвячених Україні. Ми візьмемо участь у підготовці українських військових у рамках місії військової допомоги Європейського Союзу та розмістимо майбутній регіональний навчальний центр для пілотів F-16, центр, який обслуговуватиме як румунських, натівських, так і українських пілотів», — заявив пан президент.
Пан Йоганніс наголосив, що Румунія виконує свої зобовязання члена НАТО і вдячна союзникам, за те, що на тлі російської агресії поблизу своїх кордонів користується «найсоліднішими гарантіями безпеки». Наразі в країні розміщено п'ятитисячний контингент союзних держав. Він додав, що Румунія й надалі підтримуватиме Україну «стільки, скільки це буде необхідно, у її боротьбі за мир і свободу». Йоганніс запевнив, що підтримує європейський шлях Києва та виступає за надання потужної допомоги від ЄС.
Українське командування вважає, що американські винищувачі F-16 зможуть суттєво змінити хід війни, вирівнявши потенціали наших повітряних сил із потугою країни-окупанта. Захід пообіцяв надати ЗСУ ці літаки, однак рішення виконання затягується через складність освоєння цього обладнання, його обмежену кількість, а також, ймовірно, з певних політичних причин.
США надали офіційний дозвіл країнам Євросоюзу розпочати процес навчання українських пілотів F-16. Координують діяльність союзників у цьому питанні Нідерланди та Данія, але довший час не могли визначити, у якій саме з країн НАТО відбуватиметься навчання. Зрештою, 6 серпня стало остаточно відомо, що це буде саме сусідня Румунія. Міністр оборони Олексій Резніков, він вважає, що F-16 надійдуть на озброєння восени чи взимку.
Про те, що перша група невдовзі має відбути на навчання, ми писали тут. Ми також розповідали про те, що навчання пілотів на F-16 може затягнутися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.