Падіння російського рубля продовжується на тлі значного відтоку валюти та погіршення умов зовнішньої торгівлі
Курс долара та євро на Московській біржі продовжує падати, оновлюючи мінімуми з березня 2022 року. Вночі 12 серпня російський рубль досягнув позначки 100 за долар.
А вдень у п'ятницю курс американської валюти піднімався вище 98 рублів, європейської – вище 108 рублів. Ближче до закриття торгів рубль впав нижче психологічної позначки 99 рублів за доллар вперше з 25 березня 2022 року.
Станом на 16:27 американська валюта торгувалася на рівні 99,0453 рубля за долар. Своєю чергою євро в ході торгів взяв позначку 109 руб. Станом на європейська валюта торгувалася лише на рівні 109,008 руб. Загалом із початку серпня долар та євро подорожчали щодо рубля ще на 7%, а з початку року – на 38% та 42% відповідно.
При цьому до долара рубль вперше за 9 років падає сьомий місяць поспіль, незважаючи на те, що нафта коштує рекордно дорого з початку року, а нафтові доходи російської економіки в липні встановили максимум за 10 місяців, пише видання.
"Крах рубля вже запустив розкручування інфляційної спіралі, і зупинити її можна, тільки повернувши долар нижче 90", – прокоментував економіст Євген Суворов.
А для цього Центробанк РФ може бути змушений "смикнути стоп-кран", різко підвищивши ключову ставку.
Останні дані ЦБ показали, що у червні великі російські експортери продали над ринком 84% своєї валютної виручки. Але їхні доходи - ключове джерело твердої валюти для Росії після вторгнення – скоротилися до 6,9 млрд доларів у липні з 16,8 млрд доларів за той же період минулого року.
У той час як потоки імпорту залишаються стабільними, обмеження на продаж енергоресурсів Росією, зокрема стеля цін на нафту, спрямовану на обмеження здатності Кремля годувати свою військову машину, призвели до неухильного скорочення експорту. У поєднані із збільшенням частки рубля у торгівлі знижується приплив валюти.
Негативна тенденція не змінилася навіть після того, як російська нафта марки Urals минулого місяця перевищила цінову межу, встановлену країнами "Великої сімки". Рубль втратив останнє джерело підтримки, яке він мав від регулярних продажів Мінфіном іноземної валюти, оскільки фінансова влада з серпня перейшла до покупок у рамках бюджетного правила.
Психологічно важлива позначка 100 рублів за долар може бути досягнута найближчим часом, вважає Георгій Ващенко, заступник керівника дослідницького відділу Freedom Finance Global в Астані. "Я не очікував би, що тенденція до ослаблення припиниться", - сказав він.
Російський валютний ринок функціонує в умовах жорстких обмежень із початку війни проти України у лютому минулого року. За 2022 офіційний курс рубля до долара США навіть зміцнився з 80 до 74 рублів. За цей час рубль втратив конвертованість через запроваджені заборони на рух капіталу.
Нагадаємо, росіяни після спроби військового заколоту вагнерівців на рф почали активно скуповувати криптовалюту Tether. Це свідчить про те, що російський народ через страх держперевороту боїться втратити свої гроші.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.