Розмитнення авто через "Дію": що вирішили на голосуванні у Верховній Раді

Читать на русском

Законопроєкт підтримали лише 212 народних депутатів

Читать на русском
Розмитнення авто через "Дію": що вирішили на голосуванні у Верховній Раді
Верховна Рада 24 лютого провалила голосування за розмитнення авто через "Дію"

Законопроєкт підтримали лише 212 народних депутатів

У п'ятницю, 24 лютого, у Верховній Раді проходило голосування за прийняття законопроєктів, які дозволили б розмитнення авто через "Дію". Воно провалилося - ВР не набрала потрібну кількість голосів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Так, за законопроєкт №7466 про розмитнення автомобілів проголосували лише 212 народних депутатів (при мінімально необхідних 226 для ухвалення закону). Також не набрала голосів пропозиція щодо відправлення законопроєкту на повторне перше голосування (217) та відправлення автору ініціативи (225).

"Не було жодного результативного голосування щодо дев'яти альтернативних законопроєктів", - написав нардеп.

Розмитнення авто через "Дію": що відомо

Документи про розмитнення авто через «Дію» зареєстрували у ВР ще у червні 2022 року. Так, законопроєкт №7466 передбачає, що за розмитнення більше не враховуватиметься вартість транспортного засобу. Законопроєкт №7468 встановлює правила онлайн-розмитнення. Як розповіли раніше в Кабміні, перш за все йдеться про те, що:

  • в "Дії" потрібно буде ввести VIN-код авто, і система автоматично підрахує, скільки потрібно заплатити власнику машини; 
  • розмір платежу буде формуватися відповідно до характеристик автомобіля: обсяг, тип і потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність; 
  • після розмитнення в “Дії” можна буде і зареєструвати авто;
  • на подання документів потрібно трохи понад 5 хвилин.

Розмитнення легкових автомобілів у застосунку “Дія” стане однією з найголовніших антикорупційних реформ у митній галузі. Про це заявив віцепрем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Це революція, і вона фундаментальна в тому, що не буде здійснюватися оцінка вартості розмитнення авто на основі якоїсь суб’єктивної оцінки митника. Тобто митник взагалі прибирається з процесу оцінки автомобіля. Людина, яка розмитнює авто, вводить рік виробництва авто, марку, модель, об’єм двигуна та додає певні додаткові критерії, які є незмінними. Цю суму можна одразу сплатити в застосунку. Після розмитнення інформація автоматично потрапляє в усі відповідні державні органи», — зазначив Федоров.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.