Росію офіційно визнали державою-спонсором тероризму. Що це означає?

Читать на русском

Європарламент вкотре підтримав Україну

Читать на русском
Росію офіційно визнали державою-спонсором тероризму. Що це означає?
Наслідки військової агресії в Україні

Європарламент вкотре підтримав Україну

23 листопада на розгляд євродепутатів подали резолюцію, яка визнає росію державою-спонсором тероризму. Шляхом голосування Європейський парламент визнав росію «державою-спонсором тероризму», а також державою, яка використовує засоби тероризму. Резолюцію підтримали 494 європарламентарі.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на видання Reuters. Відомо, що 8 депутатів висловились проти, а ще 24 - утримались від голосування.

В Європарламенті визнали, що росія здійснює "невибіркові атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру" в Україні, в результаті чого загинули тисячі людей. На окупованих територіях агресори проводять "страти без суду і слідства, здійснюють викрадення, сексуальне насильство, катування та інші звірства", додається в резолюції. Європарламентарі також згадали про масові вбивства в Бучі, Ірпені, Ізюмі та Лимані, а також маріупольський театр та залізничний вокзал Краматорська. Автори резолюції також довели, що країна-агресор порушує принципи Статуту ООН, спричинила гуманітарну кризу в Маріуполі та зруйнувала 95% міста, а також знищує критичну інфраструктуру.

"Європарламент наголошує, що цілеспрямовані напади та звірства, здійснювані рф проти цивільного населення України, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права становлять акти терору проти українського населення та є воєнними злочинами; висловлює своє беззастережне обурення і засуджує ці напади і звірства та інші акти, які росія вчиняє для досягнення своїх деструктивних політичних цілей в Україні та на території інших країн; у світлі вищезазначеного визнає росію державою-спонсором тероризму та державою, яка використовує засоби тероризму", - сказано в резолюції.

Європарламент закликав ЄС та його держави-члени вжити заходів для ініціювання всеосяжної міжнародної ізоляції рф, в тому числі щодо членства росії в міжнародних організаціях та органах, таких як Рада Безпеки ООН, та утриматися від проведення будь-яких офіційних заходів на території держави-агресора. Також, з огляду на ескалацію російських ударів по цивільній інфраструктурі України Європарламент закликав ЄС прискорити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти рф.

"Європарламент закликає до подальшого скорочення дипломатичних відносин з росією та зведення контактів з її офіційними представниками на всіх рівнях до абсолютного необхідного мінімуму; закликає держави-члени ЄС закрити та заборонити російські державні установи, такі як російські центри науки та культури, а також організації та асоціації російської діаспори, які діють під егідою та керівництвом російських дипломатичних представництв та просувають російську державну пропаганду по всьому світу", - йдеться у резолюції.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Європарламенту в своєму Телеграм каналі. Він підкреслив, що "росію необхідно ізолювати на всіх рівнях і притягнути до відповідальності, щоб покласти край її багаторічній політиці тероризму в Україні та світі".

Що цьому передувало

13 жовтня, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила важливий для України та всієї Європи документ. Він має назву "Подальша ескалація агресії російської федерації проти України". Російський режим визнали терористичним. Резолюцію ухвалили одностайно, за неї проголосували 99 членів депутатів, присутніх у залі, один утримався

Нагадаємо, Генасамблея ООН офіційно засудила анексію українських територій з боку росії. Крім того, реакція G-7 та НАТО на російський терор приголомшила путіна.

Також Інформатор писав, що Кислиця потролив росію за її «підтримку» в ООН.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.