Російський суд визнав Коломойського екстремістом та конфіскував пов'язані з ним активи

Читать на русском

У країні-терористці звинуватили Коломойського у "масштабній антиросійській агітації"

Читать на русском
коломойський за гратами, феміда
Суд в Адигеї ухвалив рішення про конфіскацію активів Коломойського

У країні-терористці звинуватили Коломойського у "масштабній антиросійській агітації"

У вівторок, 5 березня, Кошехабльський районний суд Адигеї росії виніс рішення про заборону на території країни-окупанта діяльності об'єднання, афілійованого з українським бізнесменом Ігорем Коломойським. Він також постановив конфіскацію його активів. Це рішення прийняли після звинувачення Коломойського у "масштабній антиросійській агітації".

Про це пише пресслужба влади Адигеї у Telegram-каналі. За словами окупантів, справа тягнеться з 2014 року. 

Водночас рішення суду стосується не лише Коломойського, а й Павла Шитова, колишнього власника "Смоленського банку", та британської компанії JKX Oil & Gas Limited, діяльність яких була оголошена "екстремістською". Російська прокуратура стверджує, що з 2014 року, після подій у Києві, ці люди ініціювали "антиросійські наративи та підтримували українські військові формування".

Суд ухвалив рішення конфіскувати активи об'єднання в росії, зокрема компанію "Южгазенерджі", що займається видобутком газу, і значною мірою належить британській JKX Oil через нідерландську Adygea Gas BV і лондонську Page Gas Ltd. Також під конфіскацію потрапили нерухомість у Москві та земельні ділянки в різних регіонах росії. Загальна вартість конфіскованих активів оцінюється у мільярди рублів.

Справа Коломойського в Україні

Ігор Коломойський 2 вересня отримав підозру від СБУ, Бюро економічної безпеки та генпрокуратури щодо шахрайства та легалізації коштів. Слідчі вважають, що олігарх легалізував понад пів мільярда гривень: виводив їх за кордон, використовуючи банківську інфраструктуру. Зокрема, йому оголосили про підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень ПриватБанку.

Також олігарха підозрюють в організації підробки документів на переказ коштів і в організації заволодіння чужим майном шляхом, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах. І ще - розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом.

Кілька разів суд продовжував запобіжний захід Коломойському. Так, 22 січня тримання під вартою продовжили до 2 березня, але зменшили розмір застави з 3,9 до 2,65 млрд грн. Наприкінці лютого Шевченківський районний суд міста Києва продовжив термін тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського ще на два місяці. При цьому, йому зменшили суму застави з 2,65 млрд грн до 2,4 млрд грн. Також суд зобов’язав провести Коломойському всі необхідні медичні процедури.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.