Російський пілот перейшов на бік України після ударів по Охматдиту - ексрадник Міноборони

Реальною опозицією у РФ можуть бути лише диверсанти та військові держави-агресора, які перейшли на бік Києва, розповів Сергій Кузан виданню The Telegraph

Охматдит, пілот
Удар по дитячій лікарні став останньою краплею для ворожого льотчика

Єдиною реальною опозицією у РФ, що здатна похитнути режим диктатора Володимира Путіна, є російські військові та цивільні диверсанти, які виступають проти повномасштабного вторгнення до України та допомагають київським Силам безпеки та оборони. З лютого 2022 року були випадки, коли військові держави-агресора переходили на бік України та зливали нашим спецслужбам цінну інформацію. Один з таких випадків стався відносно нещодавно - влітку 2024 року - коли ворог підступно вдарив по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві. Після цього російський пілот ухвалив рішення співпрацювати з Україною. У цьому йому допомогло ГУР Міноборони України. Про це йдеться у статті ексрадника міністра оборони України Сергія Кузана, яку у понеділок, 30 вересня, опублікувало британське видання The Telegraph.

"Діяльність партизанів на території Росії, вербування правоохоронців і діяльність російських добровольчих формувань, що воюють на боці України, мають реальні результати. Це сприяє як зменшенню військового потенціалу Росії (а отже, перемозі України та миру в Європі), так і створенню основи для подальших змін у самій Росії. Адже армія та інші силові структури (Росгвардія, ФСБ тощо) є основою російського авторитарного режиму", - пише ексрадник.

Кузан нагадав, як після ракетного удару по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві 8 липня 2024 року один із пілотів 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії (військова частина 06987, базована на аеродромі в Енгельсі, Саратовська область) звернувся до ГУР через чатбот. Його вразив черговий удар по цивільних, і він передав Україні документи з особистих справ старших офіцерів дивізії та цінні засекречені матеріали. Були, за словами автора статті, й інші схожі випадки: 

  • 2023 рік: кадровий російський військовий Данило Альфьоров був завербований українською розвідкою та переконав 11 російських військових здатися ЗСУ;
  • Серпень 2024 року: внаслідок успішної операції "Очерет", було підірвано штаб ворожих офіцерів, після чого російський військовий, який здійснив операцію, перейшов на бік України;
  • 8 квітня 2024 року ГУР оголосило про диверсію на російському малому ракетному кораблі "Серпухов" проекту 21631 "Буян-М", внаслідок чого було знищено системи зв’язку та автоматики. Цей корабель, носій крилатих ракет "Кинджал" і "Онікс", перебував на базі в Балтійську (Калінінградська область), і, за даними ГУР, міг бути перекинутий для посилення Чорноморського флоту Росії. Вибух на кораблі здійснив колишній російський матрос Балтійського флоту на псевдо "Гога", який мав доступ до державних таємниць. Він підірвав бомбу на кораблі, утік до України, захопивши секретні дані про стан російського військово-морського комплексу, та доєднався до "Легіону Свобода Росії".

Також у ЗМІ повідомляли про різні акти диверсії в Росії, включаючи підрив залізниць і мостів, що використовувалися для перевезення військових вантажів. Можливо, такі випадки траплятимуться частіше, і все більше росіян боротимуться на боці України. Саме така опозиція Кремлю дає реальні результати, що впливають на військовий потенціал Росії та перебіг найбільшої війни з часів Другої світової війни. На цю опозицію й мають покладатися партнери України, вважає Кузан.

Пілот з РФ здав своїх колег-вбивць після удару по "Охматдиту"

В липні проєкт "Інформаційний спротив" з посиланням на дані джерел у розвідці повідомив, що згаданий вище російський військовий висловив своє обурення ударом по дитячій лікарні та зізнався, що він і кілька його колег не розуміють, чому їх змушують атакувати цивільну інфраструктуру України. У результаті він вирішив передати українській стороні документи, які стосуються діяльності його військової частини, а також приватні фото командного складу 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії. Зокрема, були надані дві фотокартки. Через те, що російські пілоти мінялися місцями, щоб зробити колективний кадр. 

Отримані матеріали включають особисті справи старшого офіцерського складу, персональні дані російських військовослужбовців та їхніх родин, а також грифовані документи, які містять важливу інформацію. Детальніше про особистості російських пілотів читайте у матеріалі Інформатора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube