Путін заявив, що "інтереси та безпека Росії будуть основними для його нового терміну"
У Кремлі у вівторок, 7 травня, відбулася так звана церемонія "інавгурації" Володимира Путіна. Він незаконно "розпочав" свій п'ятий термін на посаді терміном на шість років. В Україні легітимність Путіна не визнали, як і в більшості країн цивілізованого світу, оскільки вибори очевидно були сфальсифіковані.
Кадри з "інавгурації" Путіна опублікували російські ЗМІ. Диктатор виступив з промовою, під час якої заявив, що "інтереси та безпека Росії будуть основними для його нового терміну". Також Путін додав, що РФ, яка "зіштовхнулася з серйозними викликами, гідно пройде тяжкий період".
"Ми єдиний і великий народ, разом подолаємо перепони і втілимо в життя задумане і переможемо… Запевняю вас, що й надалі інтереси, безпека народу Росії будуть для мене понад усе", - сказав диктатор під час присяги.
Путін також заявив, що Росія продовжить роботу з партнерами щодо формування "багатополярного світового порядку". Керівник РФ заявив, що Росія не відмовлятиметься від спілкування із західними країнами, якщо вони не вестимуть діалогу з позиції "пихатості і власної винятковості".
А метою розвитку Росії Путін назвав "народозбереження". Усі рівні влади, за його словами, мають підтримувати "багатовікові сімейні цінності".
Церемонія так званої "інавгурації" Путіна завершилася салютом з 30 залпів. Після "інавгурації" в Кремлі Володимир диктатор прийняв парад президентського полку та взяв участь у молебні.
Напередодні "інавгурації" Путіна Міністерство закордонних справ України зробило заяву щодо цього. У МЗС наголосили, що "церемонією введення на посаду" Володимира Путіна російська влада намагається створити для усього світу і своїх громадян ілюзію законності майже довічного перебування при владі людини, яка перетворила РФ на державу-агресора, а правлячий режим - на диктатуру.
"У ході так званих березневих "виборів" Російська Федерація порушила положення численних міжнародних документів, які є основою сучасної системи міжнародних відносин. Йдеться насамперед про Статут Організації Об’єднаних Націй, Декларацію про принципи міжнародного права, Женевську Конвенцію про захист цивільного населення під час війни, Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, а також десятки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН", - заявили в МЗС України.
Окрім того, порушенням загальновизнаних норм та принципів міжнародного права стала незаконна організація так званого виборчого процесу на тимчасово окупованих Росією територіях України - частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей та в Криму. Там окупанти свідомо погрожували і шантажували українців, щоб ті голосували.
"Виходячи з викладеного, а також враховуючи чинний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Володимира Путіна, Україна не бачить правових підстав для його визнання демократично обраним і легітимним президентом Російської Федерації. Закликаємо іноземні держави, міжнародні організації та громадськість слідувати цьому прикладу, не визнавати результати російських псевдовиборів і легітимності російського диктатора Володимира Путіна", - заявили в Міністерстві закордонних справ України.
Під час так званої "інавгурації" у Гаазі провели акцію проти Путіна PutinJail: Prison, not Kremlin (Путін у в'язниці: тюрма, а не Кремль). У її рамках навпроти Міжнародного суду ООН встановили постать російського президента у кайданах та тюремній робі. Автором роботи є відомий німецький скульптор Жак Тіллі, якраз, зокрема, відомий своїми карикатурними скульптурами Путіна.
Німецьке видання Rheinische Post Online пише, що за словами асоціації Free Russia NRW, Путіну не місце в Кремлі, а скоріше у в'язниці як злочинцю, якого розшукує Міжнародний кримінальний суд. Зазначається, що Free Russia NRW та інші подібні організації з Німеччини, Нідерландів, Франції та інших європейських країн використовують "інавгурацію" як можливість символічно привести Путіна до Гааги.
"Думка побачити Путіна в Гаазі надто спокуслива. Путін є постійним "натхненням" для моїх карнавальних скульптур. На новій скульптурі Путін зображений у наручниках та закривавлених руках", - розповів про своє творіння Жак Тіллі.
Відомо, що Кремль запрошував на інавгурацію глав всіх іноземних дипломатичних місій. Подію забойкотували 20 країн-членів Євросоюзу. Проте, деякі представники країн ЄС все ж відвідали церемонію, це:
Бельгія теж хотіла відправити свого представника на захід. Однак вже вранці у вівторок стало відомо, що країна брати участь у церемонії не буде. Захід пройшов і за відсутності представника США. А Францію на інавгурації представляв посол у Росії.
Нагадаємо, американське агентство Bloomberg в день інавгурації російського диктатора Володимира Путіна випустило матеріал, в якому констатувало, що громадяни РФ вже звикли до повномасштабної війни проти України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.