30 червня - перша річниця звільнення Зміїного від російських окупантів. Це одна з найвагоміших наших перемог
У п'ятницю, 30 червня, президент України Володимир Зеленський провів тривале та детальне засідання Ставки Верховного головнокомандувача, яке стосувалось, зокрема, ситуації в Білорусі. Наша розвідка зважує ризики, чи може звідти початися повторний наступ на Україну. Також президент згадав Героїв, які бились за острів Зміїний.
Про це він сказав у вечірньому зверненні до українців.
"Провів сьогодні засідання Ставки – тривале та дуже детальне щодо кількох питань. Доповідали Головком, командувачі – і щодо загальної оборонної ситуації, і щодо конкретних напрямків нашої оборони та наших наступальних дій", - розповів Володимир Зеленський.
За його словами, за цей день ми маємо просування вперед на всіх напрямках наших активних дій. Але Україні потрібна зброя. Тому на Ставці розглянули постачання боєприпасів для артилерії – для Сходу, для Півдня.
"І хоча вже на максимумі наша робота з партнерами заради снарядів для українських воїнів, зробимо її ще активнішою. Посилення нашої артилерії – очевидний пріоритет, і всі міжнародники отримали сьогодні додаткові завдання", - зазначив президент.
Також Зеленський з командуванням обговорив ситуацію на півночі, зокрема на території Білорусі. Були доповіді нашої розвідки: ГУР, зовнішньої розвідки, розвідки прикордонників та доповідь керівника СБУ. Президент запевнив, що кожен факт аналізується дуже ретельно. Рішенням Ставки Головкому Залужному та генералу Наєву доручено посилити Північний напрямок, щоб гарантувати спокій. Президент сказав, що є відповідні терміни до виконання.
За словами Володимира Зеленського, це одна з найвагоміших наших перемог. Адже навесні минулого ніхто не очікував від України, що вона так швидко зможе звільнити острів.
"Це було фундаментальне оборонне завдання: дати безпеку Зміїному, а отже, значній частині Чорноморської акваторії. Але наші воїни це зробили. Російським терористам потрібен був Зміїний, щоб знищити весь Південь нашої країни, нашу прекрасну Одесу й інші міста. Наші воїни їх зупинили та вигнали зі Зміїного. Україна й українці значно сильніші, ніж будь-хто думає про нас. Іноді сильніші, ніж ми самі про себе звикли думати", - наголосив президент України.
Він подякував усім, хто звільнив Зміїний. Це ГУР разом з іншими складовими частинами Сил оборони й безпеки, які провели цю операцію. Зеленський назвав також спецпідрозділ «Альфа» СБУ, Військово-Морські сили й армійську авіацію Командування Сухопутних військ, авіацію Повітряних Сил і прикордонників. Також Зеленський згадав загиблих Героїв.
"Завжди будемо памʼятати наших героїв, наших воїнів, які віддали своє життя заради цієї української перемоги. З тих, чиї імена зараз можна назвати... Бійці ГУР: Руслан Попов, Герой України, капітан 1-го рангу; Олег Зайцев, Герой України, молодший лейтенант; Віталій Ігнатенко, Герой України, солдат. Бійці «Альфи» СБУ: Володимир Кисельов, Герой України, капітан; Олександр Крикуненко, Герой України, майор. Воїни ВМС: Ігор Бедзай, Герой України, полковник; Михайло Заремба, майор; Сергій Мущицький, капітан; Юрій Пирог, штаб-сержант. Вічна памʼять! Вічна памʼять і слава всім, хто віддає своє життя, щоб жила наша прекрасна Україна!" - сказав Зеленський.
Як писав Інформатор, у річницю звільнення Зміїного Валерій Залужний показав щемливе відео, як звільняли острів.
Ми також з гордістю повідомляли, що марку “Русскій воєнний корабль, іді…” визнали найкращою філателістичною кампанією 2022 року у світі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.