Важливо слідкувати за безпекою дітей в інтернеті
Кіберпростір – це ще один фронт ведення війни, де ворог підло та підступно атакує наших громадян. Найбільш уразливими є діти та підлітки, адже вони багато часу проводять в мережі.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проєкт Stop_sexтинг.
Російські військові залучають дітей до протиправної діяльності через інтернет. Дорослі мають протидіяти цьому, адже все частіше ми спостерігаємо, коли діти готові виконувати злочинні дії з різних причин.
Перегляд відкритих сторінок у соціальних мережах та інформації про дитину. Таким чином вони збирають інформацію про вподобання та друзів дитини, оскільки таким чином легше втертись в довіру. Наприклад, якщо використовувати фрази з улюбленої пісні дитини чи обговорювати фільм, про який дитина робила пости.
Залучення дитини у закриту групу в Telegram чи Viber. Все частіше батьки звертаються по допомогу у зв’язку з ситуацією, коли контакт дитини додають до закритої групи в Telegram чи Viber без попереднього погодження з дитиною. Доволі часто діти не знають цю особу або не можуть ідентифікувати, хто її доєднав до чату. Одним із різновидів такої групи є чат, де дітям пропонують додати друзів до групи за певну винагороду.
Створення фейкових профілів. Доволі часто злочинці створюють фейкові профілі в соціальних мережах для побудови довірливих стосунків з дитиною. Такий профіль виглядає справжнім — має фото, дописи, надсилає повідомлення від імені однолітка дитини.
Рандомне повідомлення всім, хто є в певному чаті. Зараз окупанти використовують нову схему контакту — дивляться профілі тих, хто вже є в певному чаті (зазвичай відкритому чаті, наприклад, волонтерської допомоги міста) і рандомно відправляють повідомлення типу "Привіт" і дивляться, хто їм відповість. Далі ведуть бесіду з тими користувачами, хто написав у відповідь.
Феномен "ілюзії спальні". Коли ми фізично у безпеці, то виникає ілюзія, ніби з нами нічого не може трапитись в інтернеті в цей час. Але, на жаль, це є хибною думкою.
Цікавість. Доволі часто діти та підлітки досліджують щось нове в інтернеті саме через цікавість. Так само відбувається і зі спілкуванням з незнайомцями, оскільки це викликає багато передчуття та невідомості — а що людина хоче від мене, а що буде, якщо я відповім певним чином.
Пропозиції, які викликають інтерес. Злочинці можуть пропонувати зробити щось за винагороду: гроші, дорогі подарунки, таємний секрет, який дозволить дитині стати популярною, додаткові можливості в онлайн-іграх тощо. А також надають відчуття особливості та секретності таким завданням: що це є таємно та надважливо й ніхто окрім цієї дитини не може допомогти в цьому.
Особливість віку. Часом діти та підлітки впевнені, що через їхній вік їм нічого не страшно і ніхто не може їх скривдити, бо вони є неповнолітніми. Але ми помічаємо, що злочинці в інтернеті саме за ними і полюють, а також запевняють дітей, що вони не будуть нести відповідальність за злочинні дії, оскільки є дітьми.
Гра. Часом діти та підлітки сприймають те, що відбувається з ними, особливо в інтернеті, як певну гру, де можна обрати, як себе поводити з тою чи іншою людиною, де можна використовувати неправдиву інформацію про себе, щоб здаватись дорослішим чи кращим у чомусь. А якщо людина тебе не знаю в житті, то це додає ще більше азарту — сформувати певний образ себе.
Саме через спілкування з дітьми в цифровому середовищі російські військові залучають дітей до протиправної діяльності. Найчастіше таке відбувається через грошову мотивацію або залякування, а також необізнаність дітей про правила захисту себе в інтернеті. Дитина погоджується на виконання завдання, бо може вірити, що їй чи йому нічого не загрожує, оскільки він чи вона є дитиною. І це є оманливою думкою. Існує ряд злочинів, коли діти так само несуть адміністративну чи кримінальну відповідальність за власні дії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.