Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Кремль поширює фейки про можливість ядерної катастрофи та розкрадання кредитних коштів
Російська пропаганда поширює фейки стосовно державного курсу України з розбудови ядерної енергетики. Зокрема, йдеться про плани будівництва нових блоків на Хмельницькій АЕС. ІПСО РФ запускає дезінформацію про небезпеку цієї роботи.
Також в РФ просувають тезу, що всі гроші на будівництво розкрадуть. Про це пише фактчекерський проєкт SPRAVDI у Telegram.
Заявляється, що в рамках пропагандистської кампанії РФ підготувала ряд тез про будівництво нових енергоблоків на ХАЕС. Зокрема, в Москві кажуть про можливі інциденти на українських АЕС через використання на них американських паливних пакетів Westinghouse. Хоча насправді частина наших атомних станцій давно та успішно працює на цьому паливі.
Також в рамках ІПСО РФ пише про "повну деградацію атомної галузі України". Пророкують також ядерну катастрофу на зразок Чорнобиля через будівництво на Хмельницькій АЕС. Нарешті, росіяни заявляють, що спорудження нових блоків є не більше ніж розкрадання кредитних коштів, які на це спрямовуються.
"Цією дезінформацією ворог намагається послабити енергетичну стійкість України та посіяти недовіру до державних органів", - заявляють у SPAVDI.
Журналісти нагадують, що насправді атомна електрогенерація – це "останній форпост енергетичної безпеки України" та єдине надійне джерело базової генерації для населення та промисловості. Отже, розвивати його вкрай необхідно навіть попри війну.
Нагадаємо, що у 2024 році планується початок будівництва ще чотирьох блоків на Хмельницькій атомній електростанції. Два з них хочуть звести за сучасною американською технологією AP1000. Такі плани вже затвердив Кабмін, про них розповідав і міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, після завершення будівництва ХАЕС стане найпотужнішою станцією у Європі - на заміну тимчасово окупованій Запорізькій АЕС.
Очільник Міненерго нагадав також, що будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно. Загалом готовність 3-го енергоблока навіть на сьогодні вже досить високою.
"Ми це розглядаємо як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково, це питання часу. Інше питання – у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу", - сказав чиновник.
Україна тісно співпрацює з американською корпорацією Westinghouse за двома проєктами. Це будівництво двох блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудова нових двох реакторів за технологією АР1000.
Раніше Інформатор писав про візит Зеленського у Хмельницький: президент згадував і місцеву атомну станцію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.