"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Кремль поширює фейки про можливість ядерної катастрофи та розкрадання кредитних коштів
Російська пропаганда поширює фейки стосовно державного курсу України з розбудови ядерної енергетики. Зокрема, йдеться про плани будівництва нових блоків на Хмельницькій АЕС. ІПСО РФ запускає дезінформацію про небезпеку цієї роботи.
Також в РФ просувають тезу, що всі гроші на будівництво розкрадуть. Про це пише фактчекерський проєкт SPRAVDI у Telegram.
Заявляється, що в рамках пропагандистської кампанії РФ підготувала ряд тез про будівництво нових енергоблоків на ХАЕС. Зокрема, в Москві кажуть про можливі інциденти на українських АЕС через використання на них американських паливних пакетів Westinghouse. Хоча насправді частина наших атомних станцій давно та успішно працює на цьому паливі.
Також в рамках ІПСО РФ пише про "повну деградацію атомної галузі України". Пророкують також ядерну катастрофу на зразок Чорнобиля через будівництво на Хмельницькій АЕС. Нарешті, росіяни заявляють, що спорудження нових блоків є не більше ніж розкрадання кредитних коштів, які на це спрямовуються.
"Цією дезінформацією ворог намагається послабити енергетичну стійкість України та посіяти недовіру до державних органів", - заявляють у SPAVDI.
Журналісти нагадують, що насправді атомна електрогенерація – це "останній форпост енергетичної безпеки України" та єдине надійне джерело базової генерації для населення та промисловості. Отже, розвивати його вкрай необхідно навіть попри війну.
Нагадаємо, що у 2024 році планується початок будівництва ще чотирьох блоків на Хмельницькій атомній електростанції. Два з них хочуть звести за сучасною американською технологією AP1000. Такі плани вже затвердив Кабмін, про них розповідав і міністр енергетики Герман Галущенко. За його словами, після завершення будівництва ХАЕС стане найпотужнішою станцією у Європі - на заміну тимчасово окупованій Запорізькій АЕС.
Очільник Міненерго нагадав також, що будівництво 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС планувалося вже давно. Загалом готовність 3-го енергоблока навіть на сьогодні вже досить високою.
"Ми це розглядаємо як механізм компенсації потужностей окупованої Запорізької АЕС. Ми розуміємо, що повернемо цю станцію обов’язково, це питання часу. Інше питання – у якому стані ми її повернемо і чи зможемо одразу її запустити в роботу", - сказав чиновник.
Україна тісно співпрацює з американською корпорацією Westinghouse за двома проєктами. Це будівництво двох блоків за технологією ВВЕР-1000, а також побудова нових двох реакторів за технологією АР1000.
Раніше Інформатор писав про візит Зеленського у Хмельницький: президент згадував і місцеву атомну станцію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.