У Буданова розповіли подробиці збиття літака А-50: розвідники перехопили розмови окупантів

Читать на русском

Після збиття літака-розвідника А-50, ворожій авіації наказали припинити роботу

Читать на русском
Кадри збиття російського літака
У Буданова розповіли подробиці збиття російського літака А-50

Після збиття літака-розвідника А-50, ворожій авіації наказали припинити роботу

Українська розвідка поділилась подробицями успішної військової операції щодо збиття наддорогого російського літака-розвідника А-50. У перехоплених розмовах ворожі пілоти вказують, що спершу бачили великий спалах, а згодом серію розривів. Саме так відмінусувувався стратегічний російський літак ДРЛВ А-50У.

У повідомленні ГУР МО зазначається, що свій останній політ російський літак виконував близько 15:50 23 лютого. Повітряне судно летіло з аеродрому "Ахтубінськ" і його прямим завданням мала стати координація атаки російських бомбардувальників українських територій.

Вже о 18:45 українська розвідка виявила, що радіолокаційний комплекс  "Шмєль" цього літака різко припинив свою роботу. За декілька хвилин пілоти винищувачів Су-35, які прикривали політ літака-розвідника А-50, у перехоплених розмовах кажуть, що бачать, як працює ППО. Один із них розповідає,що бачить серію спалахів та розривів. 

 

Ще одним доказом збиття російського А-50 стало те, що усім російським стратегічним бомбардувальникам різко наказали припинити політ і повернутися у місця базування. Йдеться про два винищувачі Су-35 й три бомбардувальники Су-34. Ці літаки готувались бомбити території біля Авдіївки. 

Що відомо про збиття російського літака-розвідника А-50?

Увечері 23 лютого у соцмережах почали з'являтися відео, на яких зафіксоване падіння стратегічно важливого російського літака ДРЛО А-50У. У російських пабліках поширили відео з селища Трудова Арменія у Краснодарському краї, де кадрах якого зафіксована серія спалахів у небі, а згодом падіння літака неподалік від житлових будинків селища. Літак тривалий час детонував після того, як впав.

Згодом ГУР МО та Повітряні Сили підтвердили, що збили це російське повітряне судно. Військові зазначили, що це їхня спільна операція, яку вдалось здійснили за допомогою модернізованого ЗРК С-200. Літак дальнього радіолокаційного виявлення вкс рф став другим відмінусованим за останній час повітряним судном. 

Свого часу, глава української розвідки Кирило Буданов розповідав, що всього росія має таких вісім літаків. Усі вони у хорошому робочому стані. 

Чому літак-розвідник А-50 такий важливий для росії?

А-50У оснащений радаром Шмель-М, який може виявляти цілі на відстані до 600 кілометрів. Він також може відстежувати до 300 цілей одночасно. Літак також оснащений різноманітними системами електронної протидії, які дозволяють йому працювати в умовах інтенсивних радіоелектронних перешкод.

А-50У використовується для наведення винищувачів на повітряні цілі, а також для координації дій інших літаків ДРЛВ та літаків радіоелектронної боротьби. Він також може використовуватися для виявлення та відстеження наземних цілей. Іншими словами, без цього літака росія не здатна бомбити Україну.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи може ядро шанувальників Навального радикалізуватися та змінити свої погляди на події в Росії? У нашому відео ми звернулися до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб дізнатися відповідь на це запитання. Приєднуйтеся до перегляду, щоб розглянути цю актуальну тему разом з нами.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.