У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Ніхто не взяв на себе відповідальність за злам, у рф вважають, що це може бути справа рук СБУ
Федеральна митна служба російської федерації третій день поспіль не може відновити роботу своєї системи електронної декларації. Після потужної хвилі кібератак система або не працює взагалі, або вмикається на лічені хвилини - а далі "зависає" і вимикається. У росії в цьому бачать слід українських спецслужб.
Про це у середу, 12 квітня, повідомив телеграрм-канал "Оперативний ЗСУ" та опублікував певні документи.
За ними, впоратися з проблемами російській митниці не вдається від понеділка, 10 квітня. Тому вона заборонила доступ до своїх IT-систем. Від ранку понеділка на всіх митних постах розпочалися проблеми з оформленням вантажів. Занести інформацію в базу митники не можуть, доводиться працювати зі "старими добрими" паперами.
"Ситуація викликана зовнішнім впливом на ІТ-ресурси ФМС Росії", – пише пресслужба російської митниці в офіційному коментарі.
Опозиційний до російської влади сайт VPost стверджує, що все дуже серйозно.
"Учора інспекторам навіть комп'ютери не вмикали — боялися, що вірус пошириться. Але всі сиділи на місцях — згадували, як працювати із паперовими деклараціями. Сьогодні вони вже листочки почали від декларантів приймати, факсом відправляти. Зате хоч потроху справа почала рухатися. Усі чекають перезапуску системи", – розказав один зі співрозмовників видання.
Жодне хакерське угрупування не взяло на себе відповідальність за цей інцидент. Пропагандистські ЗМІ в усьому, звісно ж, звинувачують Україну. Різні видання сходяться на тому, що цю диверсію влаштували українські спецслужби.
Проте Україна цю інформацію не коментувала.
Нагадаємо, що в Україні від початку повномасштабної війни діє "IT-армія" України. Ця спільнота IT-фахівців, створена для нейтралізації ворога в інформаційному та кіберпросторі, об'єднує понад 200 тисяч волонтерів. Серед них є не лише українці, а й громадяни інших країн.
Раніше Інформатор писав про те, як голос Кирила Буданова прозвучав по радіо в окупованому Криму. Фахівець пояснив, як це зробили і пролив світло на деякі нюанси роботи українських кібервійськ.
Ми також повідомляли, що українські кіберспеціалісти "поклали" сайт російського провайдера і нагадали, що добро обов'язково переможе зло.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.