Росіяни зазнають значних втрат під час атак на Часів Яр: вигадують все нові способи, але марно - Forbes

Попри чисельну перевагу росіян, українські Сили оборони витісняють ворога, завдаючи значних втрат та руйнуючи плани окупантів

Битва за Часів Яр
Українські війська утримують місто Часів Яр. Фото: facebook.com/57InfantryBrigade

Російські окупанти ще на початку квітня розпочали атаки на Часів Яр у Донецькій області з метою захоплення або повного знищення міста та порушення основних ліній постачання українських військових. Росіяни сподівалися на швидке захоплення міста, проте з кожним днем Сили оборони України витісняють ворога далі від Часового Яру. Через 10 тижнів російський штурм міста зовсім припинився.

Як повідомляє Forbes, захоплення майже порожнього міста, де колись мешкало 12 тисяч людей, не мало бути складним завданням для чисельно переважаючої і краще озброєної російської армії. Однак, через 10 тижнів після початку наступу російська атака зупинилася, а контратаки ЗСУ на південь від міста останніми днями витіснили окупантів з Кліщіївки, одного з південних опорних пунктів російських військ, які намагаються оточити Часів Яр.

Видання зазначає, що оборону міста тримають кілька українських бригад, зокрема 41-а та 67-а механізовані бригади, 56-а мотопіхотна бригада, 5-а десантно-штурмова бригада та 241-а бригада територіальної оборони. Успішні дії цих військ зруйнували плани ворога щодо Часового Яру, а українська аналітична група Frontelligence Insight передбачила, що місто "зрештою буде втрачене для російських військ".

У статті також підкреслили, що на момент початку активних наступальних дій РФ у квітні українським бригадам критично не вистачало боєприпасів через блокування допомоги з США. Крім того, були проблеми з протиповітряною обороною.

"Два місяці тому український гарнізон у Часовому Яру був слабким. Його протиповітряна оборона була настільки низькою щодо ракет, що російські штурмовики Су-25 могли прилетіти всього за кілька кілометрів від міста, щоб обстріляти ЗСУ", - пише Forbes.

За даними видання, через такі проблеми української армії на початку наступу росіяни мали успіх. У перші кілька тижнів боїв російський 1-й армійський корпус і прилеглі частини просунулися на кілька кілометрів на північ і південь від Часового Яру, зрештою захопивши Кліщіївку та Іванівське. Однак незабаром ситуація значно змінилася, адже в Україну почали надходити американські боєприпаси. Водночас росіяни припустилися помилки. У статті наголосили, що замість посилення своїх сил на сході окупанти 10 травня розпочали наступ на півночі України, де теж зазнали невдачі, потрапивши в пастку.

Попри це, бої в Часовому Яру та навколо нього продовжувалися. Але вперше за кілька тижнів жодна зі сторін не мала значної переваги у вогневій потужності. І українці мали природну перевагу, яку мають усі оборонні армії над атакуючими. Вони могли окопатися й чекати на височині Часового Яру, тоді як росіянам довелося залишити відносну безпеку своїх окопів і бункерів та перетнути низинну відкриту місцевість, пише видання. У статті пояснили, що у цій місцевості є канал, який захищає ліс. Саме в цьому лісі перебувала окупаційна армія, ховаючись від українських безпілотників, але росіяни і тут припустилися помилки, поспішно намагаючись захопити Часів Яр.

Як повідомляє Forbes, ліс навколо каналу є укриттям від українських безпілотників. Але перетнути сам канал означає вийти з лісу та перетнути один із двох наземних мостів, що перетинають канал. Саме тут, на цих наземних мостах, українські дрони та артилерія знищують атакуючих росіян. Коли деякі росіяни шукали притулку в широких водопровідних трубах, українські безпілотники і там їх діставали та скидали туди гранати.

Видання підсумувало, що навіть якщо росіянам вдасться перегрупуватися, захоплення Часового Яру після таких масштабних втрат буде означати лише "піррову перемогу" - тобто перемогу, рівнозначну поразці.

Що зараз відбувається у Часовому Яру

Росіяни наступають на Часів Яр з нового, Торецького, напрямку. Крім того, ворог намагається тиснути з боку Горлівки на Шуми та Нью-Йорк.

Останній тиждень ворожі штурми відбуваються постійно, це можна побачити з офіційних зведень. Немає жодної хвилини, щоб десь не відбувався штурм, щоб була якась пауза. Як розповів військовослужбовець Кирило Сазонов, ворог ховається, коли ЗСУ завдають ударів з градів та арти.

"Тоді все трохи затихає, а потім штурм продовжується. Відбуваються і механізовані штурми в лоб Часового Яру, також невеликі групи до 5 осіб намагаються прориватися у мікрорайони Новий та Канал", - розповів Сазонов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube