Росіяни виловлюють мігрантів на кордоні з Фінляндією та змушують воювати в Україні

Читать на русском

Правозахисники зафіксували кілька випадків, коли іноземців, затриманих на кордоні з Фінляндією, росіяни везли на війну в Україну

Читать на русском
Мігранти на російсько-фінському кордоні
Нелегали, затримані на російсько-фінському кордоні, нерідко потрапляють у табір, а звідти - на фронт

Правозахисники зафіксували кілька випадків, коли іноземців, затриманих на кордоні з Фінляндією, росіяни везли на війну в Україну

Російські прикордонники затримують на кордоні з Фінляндією мігрантів-іноземців, а потім вони або постають перед судом, або їм пропонують альтернативу. Замість в'язниці за порушення закону, обіцяють заробіток й повне забезпечення. Для цього потрібно воювати в Україні на боці росії. Деякі нелегали на таку пропозицію пристають.

Про це повідомляє BBC. Журналістам відомо про кілька таких випадків. Але, аналізуючи кількість затриманих на кордоні й тих, хто постав перед судом, вони дійшли висновку: число завербованих виглядає як кілька сотень. 

"Практика примушування людей у слідчих ізоляторах до підписання контрактів на військову службу в Україні не є новою. Але їхня кількість зросла, коли іноземні мігранти прибули на кордон росії з Фінляндією", - пише BBC. 

Аналіз судових засідань в Карелії, одному з трьох російських регіонів, що межують з Фінляндією, показав, що за останні три тижні за перебування в росії без дійсних віз, призначених для депортації, було заарештовано 236 осіб. Подібна картина була і у двох інших прикордонних областях — Ленінградській і Мурманській.

Сомалійці, нігерійці, кубинці, з якими поспілкувались журналісти й правозахисники, розповіли, що підписували якісь папери російською мовою. Їм пропонували роботу із зарплатою у 20 євро, але не казали, що саме треба робити. 

"Нам не дали контрактних документів на руки, їх навіть не показали належним чином. Ми запитали, які будуть роботи, але нам сказали, що це просто і добре", - цитує видання одного із затриманих нелегалів.

Побоюючись депортації до Сомалі, де його життю кілька разів загрожували бойовики Аль-Шабаб, чоловік підписав пропозицію разом із п’ятьма іншими сомалійцями, п’ятьма чоловіками з арабських країн і громадянином Куби. Їх посадили в автобус і повезли на південь.

BBC зазначає, що разом з юристами звернулися до міністерства внутрішніх справ росії в Карелії з проханням надати інформацію про те, скільки інших ув'язнених було звільнено з таких ізоляторів та скеровано на війну. Але відповіді на свій запит не отримали. 

Фінляндія ізолювалась від росії

Нагадаємо, Фінляндія тимчасово закрила всі вісім своїх пунктів пропуску на кордоні, звинувативши Москву в спрямуванні туди мігрантів і шукачів притулку.  Після того, як уряд Гельсінкі приєднався до НАТО на початку цього року, таких провокацій стало дуже багато. 

Фінляндія від початку війни надає Україні вагому допомогу. Нещодавно стало відомо, що ця країна прагне збільшити виробництво артилерійських боєприпасів для України, переговори з цього питання вже завершено.

Попри те, є моменти, які викликають питання. Для прикладу, днями шестеро працівників двох фінських компаній отримали підозри у постачанні в росію безпілотників та іншої підсанкційної продукції. Розслідування показало, що 3,5 тисячі дронів, які везли у Казахстан, опинилися у країни-агресора. Ними атакували українські міста, вбиваючи людей. 

Також Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадувати в Україну російського бойовика Яна Петровського, посилаючись на погані умови утримання в українських в'язницях. Він був одним з лідерів російського неонацистського угрупування ДШРГ "Русич", яке з 2014 року воює в Україні. Терориста звільнили з-під варти та залишили у Фінляндії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.