Аналітики вважають, російські заяви про неминучий український напад на Бєлгородську область абсурдними
Підтримка безглуздого вторгнення росії зменшується серед російських мешканців прикордонних регіонів та решти країни внаслідок мобілізації та військових невдач. Навіть любителі путіна потрохи втрачають довіру до Кремля. Тож там, планують трішки залякати своїх же громадян, й "готують ґрунт" аби атакувати Бєлгородську область під "чужим прапором". Таким чином влада, ймовірно, хоче повернути громадську підтримку війни в Україні.
Так вважають аналітики Інститут вивчення війни. Одні пропагандисти почали висувати гіпотезу, що нібито українські війська хочуть вдертися до Бєлгородської області, а інші роздають вказівки, що треба захопити Куп'янськ, Харківської області, аби зменшити загрозу українського наступу. Такі поради "з боку" розпочалися після того, як російське військове втекло із Вовчанська, що на Харківщині.
На думку експертів, російські заяви про неминучий український напад на Бєлгородську область є абсурдними. Їхня мета — налякати громадськість й змусити росіян підтримати війну.
"Ці безглузді припущення про фантастичне українське вторгнення до Росії також можуть бути частиною зусиль Кремля визнати та заспокоїти радикальних прихильників війни. Бо Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до Росії та не має можливості зробити це в такому масштабі" - йдеться в звіті.
В бік Кремля на російського міноборони неодноразово сипали звинувачення в тому, що вони не можуть захистити росію, включно з нещодавно анексованими територіями. Оскільки захопити знову Харківську область, стане для путіна "завданням з зірочкою", придумали план "нападемо самі на себе.
З кінця жовтня, як пишуть деякі російські опозиційні ЗМІ, родичі мобілізованих влаштували акції протесту в 15 регіонах Росії, причому найпомітніші з них відбувалися в регіонах, що межують з Україною. Російське опозиційне видання Meduza з посиланням на два неназваних джерела, близьких до Кремля, повідомили, що адміністрація президента росії провела внутрішнє опитування в різних регіонах, де багато хто висловлював байдужість до війни. Як висновок, російська пропаганда неефективна у протидії реальним наслідкам війни для суспільства.
Губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков оприлюднив кадри, на яких демонструється будівництво укріплень Засічної лінії на українсько-бєлгородському кордоні. Ця справа не обійшлася без допомоги фінансиста групи Вагнера Євгенія Пригожина, який використовує фіктивні загрози українського вторгнення та будівництво Засічної лінії, щоб зміцнити свою владу в прикордонних регіонах Росії та Росії. Посадові особи Бєлгородської області раніше зупинили будівництво лінії Вагнера, а ребрендинг лінії разом з іншими проєктами Пригожина в Санкт-Петербурзі та Курській області означає, що він продовжуватиме утверджуватися в Росії, одночасно нібито підтримуючи війну президента путіна.
Нагадаємо, раніше в Інституті вивчення війни прийшли до висновку, що влада рф намагається посилити контроль над інфопростором, у якому більшає критики російських військових. А ще пояснили, чому росія використовує обстріл Запорізької АЕС у своїй інформаційній кампанії, спрямованій на дискредитацію України. Намагається добитися повного адміністративного контролю над станцією та виступити як гарант недопущення ядерної катастрофи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.