Росіяни поширили відео про нібито обстріл ЗСУ цивільного авто. У Буданова спростували фейк

Фейковість ролика розкритикували самі ж російські пропагандисти

ІПСО
Розвідка навела 6 аргументів, які свідчать про те, що відео є постановкою

Росіяни поширюють фейкове відео про українських захисників. На кадрах невідомий у військовій формі нібито стріляє по цивільному авто. Таким чином ворог намагається дискредитувати ЗСУ.

Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України. Відео, де невідомий в українській формі нібито стріляє по цивільному авто жінки з дитиною, є російським фейком і ворожою ІПСО. 

Головні аргументи того, що відео є постановочним 

  • Локація на окупованій території між Донецьком і Макіївкою: поворот з окружної дороги стрільбище "днр";
  • Одне з джерел вкиду — нік "Юрий Алексеич Z V";
  • Українські військові наносять на свої авто суцільні хрести. А на відео хрести Вермахту;
  • Реєстратори в Україні заборонені;
  • Кузов автівки, на якій ніби то їдуть українські військові був виготовлений на росії та ніколи не поставлявся до України;
  • Неякісний монтаж. На 1:35 військовий у безпосередній близькості від машини стріляє з автомата. Але гучних звуків пострілів немає. Вікно машини відкрите. Йшла розмова через вікно. Звуку закриття вікна немає. Коли машина їде назад знову чути, що вікно відкрите. Постріл був, бо на відео видно розліт гільз. В цей момент мав би бути хоч якийсь звук.

У розвідці наголошують, що фейковість ролика навіть розкритикували самі ж російські пропагандисти й лідери думок, а МЗС росії, яке поширило це відео  зі звинуваченнями українців у "нацизмі" — миттю його прибрало.

"Це сфабриковане відео виявилося черговою невдалою й огидною спробою ворожої ІПСО, як і попередні пропагандистські спроби рашистів дискредитувати ЗСУ. Росіяни намагаються і далі очорнити воїнів ЗСУ, показати їх жорстокими й неадекватними, а також створити конфлікт із представниками мусульманської спільноти. З діалогу військового й жінки, що була за кермом, можна зрозуміти, що вона нібито належить до кримськотатарського народу", - додали у розвідці.

На фейк росіян звернув увагу журналіст Денис Казанський. Він наголосив, що постановочне відео знімали криворукі російські пропагандисти. 

"Те, що відео є постановковим, нормальній людині зрозуміло з першого погляду. Хоча б з акторської гри. Проте воєнкори-дегенерати, московські пропагандисти та інша шваль почали розганяти його, супроводжуючи голосіннями про "кровожерних бандерівців". Зрозуміло, відео досить швидко викрили. Авто "нацистів" виявилося російським, а знімали виставу на околиці Донецька (навіть місце вдалося встановити). Фейковість ролика визнали навіть воєнкори-дегенерати, які самі його й розповсюджували. Але це не стало на заваді МЗС росії, яке виклало цю бездарність у свій офіційний Twitter. Просто наочна історія про те, як створюється вся брехня Кремля про "українських нацистів". Можна до підручників включати", - наголосив Казанський. 

Фейкове відео, яке поширило російське МЗС, а потім видалило
Фейкове відео, яке поширило російське МЗС, а потім видалило

Російське ІПСО

Нещодавно представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що росія постійно проводить проти України інформаційно-психологічну операцію (так звану ІПСО), залучаючи потужні сили.

"У цілому подібними операціями займаються групи, які працюють у всіх російських спецслужбах — це і ФСБ, і ГРУ, окремо є центри ІПСО і в генштабі рф. Якщо говорити про кількість ІПСО у рф, то це наймасштабніша бойова мережа, яка сьогодні існує, напевно, у світі", - сказав Юсов.

За його словами, ІПСО – "це історія не лише про розп’ятого хлопчика, якого фізично не було". Росія також постійно говорить про те, що Україна нібито обстрілює Запорізьку атомну електростанцію. Ключові атаки ІПСО зараз спрямовані на підрив стійкості українського суспільства. Також є спекуляції на тему розкрадання зброї, голоду через війну. Крім того, рф збурює світ ядерною тематикою. Виконуючий обов'язки керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Шаповалов наголошує на необхідності довести, що ІПСО є злочином, а також на просуванні ідеї про відповідальність за такі дії. Головним способом боротьби з ІПСО є поширення правди у світі про ситуацію.

Раніше ми писали, що в Україні прикрили мережу агітаторів, які закликали рф захопити владу в Україні та поширювали фейки. Крім того, російські пропагандисти надали відеодокази того, як вони знімають фейки про війну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube