Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Понад 2 000 родин лишилися без світла
Вночі 13 жовтня російські загарбники обстрілювали «Градами» і важкою артилерією Нікопольщину. Найбільше постраждав Нікополь. В місті багато руйнувань та є поранений.
Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентин Резніченко розповів, що окупанти поранили 59-річного чоловіка. Він у лікарні у тяжкому стані.
У Нікополі понівечені понад 30 багатоповерхових та приватних будинків, газогони та лінії електропередач. Понад 2 000 родин лишилися без світла. Енергетики уже працюють. Російські снаряди прилетіли й у лікарню, дитячий садок, краєзнавчий музей, собор, магазини, на ринок, фабрику та пошту.
"У Марганецькій громаді люди під час обстрілу не постраждали. Масштаби руйнацій з’ясовуються. В інших районах ніч з тривогою, та без ворожих атак і на цю хвилину спокійно", - повідомив Резніченко.
Нікополь впродовж трьох місяців обстрілюється російськими окупантами зі сторони Енергодара. В місті майже не залишилося цілих будинків, а три чверті населення вимушені були евакуюватися. За інформацією від місцевої влади, зруйновано 356 багатоповерхових будинків і майже 1000 будинків приватного сектору. Зі 120 тисяч населення, що мешкало у Нікополі до початку широкомасштабної війни, місто вже залишило близько 80 тисяч людей.
В першу чергу - це створити емоційно-психологічний тиск, щоб зламати волю до боротьби. Нічні артилерійські обстріли діють не на користь бажанню залишатися в місті чи районі. При тому, що системи та засоби протиповітряної оборони не дієві проти артилерійських розрахунків. Тому залишається тільки ховатися та чекати коли все закінчиться.
Ще один відомий прийом російської армії – повністю знищити те, що не можна захопити. Так було наприклад в Маріуполі чи Попасній. Нікополь є одним з центрів металургії та машинобудівної промисловості Дніпропетровської області. Нікопольський завод феросплавів є найбільшим у Європі, а Нікопольська сонячна електростанція – найпотужніша в Україні.
Але головна ціль окупантів в Нікопольському районі – це українська протиповітряна оборона. Згідно інформації з відкритих джерел, що не є військовою таємницею, на території району розміщується 301 зенітно-ракетний полк Повітряних сил України. До 24 лютого 2022 року в його складі знаходилося три ракетні дивізіони комплексів С-300(модифікації ПС/ПТ).
Нагадаємо, окупанти прикривають свої провали на Харківському та Херсонському напрямках ракетними ударами. Крім того, в Україні фіксують перебої з водою та світлом.
Також Інформатор писав, що українців просять вимкнути світло та не користуватись електрообладнанням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.