Росія знала про візит: британський міністр оборони скасував поїздку до Одеси через витік інформації

Росіяни дізналися про плани міністра оборони навідатись у регіон

Британський міністр оборони скасував візит до Одеси
Грант Шаппс і Одеса

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс був змушений відмовитися від поїздки в Одесу 7 березня у ході свого візиту в Україну. Причиною цьому став витік інформації, якою заволоділи росіяни. Окупанти знали про пересування міністра і могли нашкодити йому.

Як пише видання The Sunday Times, британський міністр отримав попередження від власної розвідки про російські обстріли Одеси, які загрожуватимуть його життю. Окупантам була відома інформація й про хід та план поїздки Шаппса. Відтак, розвідка діяла на випередження.

"Путін показав себе безрозсудним, безжальним і необережним. Той факт, що він був небезпечно близький до фактичного вбивства двох західних лідерів, не має значення, було це навмисно чи випадково. Що, в біса, він робить, і чому Захід дозволив йому робити такі речі", — сказав пан Шаппс газеті.

Останній пролом у безпеці стався після того, як була розпочата масштабна військова операція з виявлення джерела російської військової кібератаки, яка ймовірно глушила супутниковий сигнал на літак Королівських ВПС, на борту якого міністр оборони Грант Шеппс повернувся з Польщі в четвер. Великобританія та союзники по НАТО зараз виконують місії спостереження, щоб знайти кіберхакерів, які заблокували літак Королівських ВПС майже на 30 хвилин. Шаппс їхав на літаку Dassault 900LX Envoy Королівських ВПС, щоб відвідати війська на Мазурі, військовій базі поблизу кордону з Білоруссю, коли пілоти літака втратили доступ до GPS.

Як пише видання, коли Шаппс і головком сер Ентоні Радакін прибули на зустріч із Зеленським у Маріїнському палаці, найважливішим пунктом порядку денного було обговорення того, якою Україна бачить загальну стратегію на наступний рік. Саме тут, як один із найбільш надійних союзників України, Британія вирішила порадити Зеленському прийняти деякі неприємні для нього пропозиції.

Враховуючи запит в середині країні, є побоювання, що він спробує знову перейти в наступ на півночі та сході, де Росія має перевагу. Але замість того, щоб атакувати, Британія радить утримувати лінію на північному та східному фронтах і, якщо необхідно, відступити на більш сприятливу територію, де оборонні лінії зможуть утримати росіян. Це дозволить українцям зосередити свої зусилля на Чорному морі та Криму, де за останні півроку українські війська, за допомогою західних ракет великої дальності, завдали значних ударів росіянам.

Коли вони виходять через годину 20 хвилин, їх настрій був піднесений. Зеленський, за словами одного чиновника, був в гарному настрої. Що ще важливіше, він здавався таким, що прислухався до їхніх пропозицій.

Пан Шаппс був в Україні разом із журналістами The Sunday Times, щоб зустрітися з Зеленським разом із начальником штабу оборони США адміралом Ентоні Радакіним.
Пан Шаппс був в Україні разом із журналістами The Sunday Times, щоб зустрітися з Зеленським разом із начальником штабу оборони США адміралом Ентоні Радакіним.

Вибухи в Одесі

Вибухи пролунали в Одесі 6 березня, коли президент України Володимир Зеленський та прем'єр Греції оглядали міський порт. Вони не встигли пройти в укриття, Міцотакіс назвав це "дуже вражаючим досвідом". Ракета впала за 150 метрів від місця, де були Зеленський та Міцотакіс.

Згодом Міцотакіс заявив, що росія не здатна залякати Грецію. Країна продовжуватиме підтримувати Україну та її "прекрасних громадян стільки, скільки потрібно". Він наголосив, що ЄС посилає чіткий сигнал про те, що жодне порушення міжнародного права, територіальної цілісності чи зміна кордонів силою не буде прийнято Європою.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чому так часто звучить побажання про "просте жіноче щастя" і що саме воно собою представляє? Розглянемо цю тему разом з історичкою Іриною Ворожбит, яка допоможе з'ясувати, чому саме така формулювання використовується та яке значення несе це "просте жіноче щастя".

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube