Безпілотники РФ атакують на різних висотах, спершу облітають Київ, а потім різко повертаються у місто
Масована атака безпілотників на Київ 10 липня продемонструвала різку зміну тактики дронових ударів РФ. Інтенсивність та масштаб атаки по Києву вкотре підтвердили, що переговори про ймовірне припинення вогню зайшли у безвихідь. Ворожі БпЛА тепер літають на різних висотах, облітають місто, а потім стрімко повертаються з різних боків для ударів. Ворог прагне виснажити українську ППО на тлі призупинення військових постачань Україні.
Про нову тактику дронових атак РФ по Україні пише видання CNN. Журналісти зазначають, що під час повітряних ударів російські дрони спершу облітають Київ, знаходяться на різних висотах, а потім з різних боків стрімко повертаються й атакують столицю. Ворожі БпЛА ніби оточують місто, намагаючись визначити вразливість ППО, навмисно перевантажуючи її.
"Під час атаки у четвер безпілотники були запущені в бік міста одночасно, фактично оточивши Київ перед атакою. Це ще більше ускладнило завдання з охорони неба над столицею для перевантаженої української ППО", - зазначають журналісти.
У CNN наголошують на неймовірній роботі української ППО. Військовим вдалося знищити більшість ворожих цілей у ході атаки 10 липня, що, за даними видання є "приголомшливим успіхом", враховуючи, що постачання ракет для ППО призупинені.
За даними видання, масштаб повітряних дронових атак РФ вказує на те, що спроби домовитись про припинення вогню марні. Масовість ударів та велика кількість безпілотників під час атак вже "стали нормою" для українців.
Водночас саме такі жахливі російські удари стали вирішальними для зміни курсу політики адміністрації Дональда Трампа. Дронові атаки підштовхнули президента США до ухвалення рішення про надання Києву додаткового військового озброєння.
"Безперервні напади Росії останніми днями надали нової актуальності питанням щодо прихильності Вашингтона до захисту України, оскільки адміністрація Трампа пообіцяла відправити до Києва додаткове оборонне озброєння, що явно свідчить про зміну політики", - пише CNN.
Днем раніше Росія запустила по Україні найбільшу кількість повітряних цілей. Ворог використав для удару 728 повітряні цілі. Це був рекорд за війну. З них вдалося збити 714. Ключову роль при цьому відіграли дрони-перехоплювачі, які вже впроваджені у ЗСУ. Тим часом голова ОП Андрій Єрмак наголосив, що кількісна перевага "шахедів" невілюватиметься саме дронами-перехоплювачами.
Раніше голова ГУР МО Кирило Буданов заспокоював, зазначавши, що атаки РФ по 400-500 дронів щодня технічно неможливі для росіян. Наразі ворог може так бити лише точково. Утім, вже невдовзі Росія може вийти на показник у 1000 дронів за одну атаку. Про це попереджував Командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт Бровді "Мадяр". За його словами, така його заява ґрунтується на даних розвідки. Аналогічну заяву зробив і президент Володимир Зеленський.