Росія вдруге протягом квітня зриває роботу "зернової ініціативи"

Росія у понеділок, 17 квітня, знову заблокувала інспекції суден у територіальних водах Туреччини. Жодне судно з зерном не проінспектоване, а план інспекцій - відсутній

Росія вдруге заблокувала зернову угоду
Росія вдруге заблокувала зернову угоду

Росія продовжує зривати зернову ініціативу й у понеділок, 17 квітня, знову заблокувала інспекції кораблів у Босфорі. 

За повідомленням Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, російська сторона блокує роботу зернової ініціативи вже вдруге протягом квітня. 

Зокрема, з 10 квітня рф в односторонньому порядку припинила реєстрацію суден, які подають українські порти для формування інспекційного плану. Водночас росіяни формують свій план інспекцій, вибираючи кораблі з черги на власний розсуд, що не відповідає умовам Ініціативи.

Станом на 17 квітня не складено інспекційного плану та не проінспектовано жодного судна. 

У Міністерстві нагадали, що росія бойкотує проведення інспекцій з листопада 2022 року. Це стало причиною скорочення обсягів експорту української агропродукції на світові ринки на 15-18 млн тонн.

Росіяни саботують роботу зернової ініціативи

У квітні 2023 року представники російського Спільного Координаційного Центру (СКЦ) намагаються втрутитися в роботу українських портів та експортерів, запроваджуючи власні критерії відбору суден, які можуть брати участь в ініціативі. Приміром, з 14 квітня без пояснень російські представники відмовили у реєстрації трьох суден (двоє з яких були на шляху до Китаю), на які вже очікувався вантаж в порту "Південний".

Таким чином, росіяни намагаються встановити контроль над кількістю завантажених кораблів та напрямами їх роботи, що є порушенням міжнародних норм та положень "Зернової ініціативи".

Таким чином росії диктує свою політику всьому світу, ставлячи під загрозу продовольчу безпеку та використовуючи їжу як зброю. У міністерстві відзначили, що Україна категорично відкидає вимоги рф й виступає проти втручання в діяльність українських портів.

Міністерство висловило надію на те, що партнери ООН та Туреччина зможуть забезпечити виконання процедур СКЦ всіма сторонами.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що росія назвала продовження зернової угоди новим "жестом доброї волі".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube